seçeceğim bir hücrenin printerde gözükmemesi

merhabalar .. benim bir sorunum var .. ben excel de seçmiş oldugum bir kaç hücrenin içini yazıcımdan cıkmasını istemiyorum .. bunun nasıl yapıldığını bilen biri varsa yardımcı olabilirmi ..tesşekkurler ..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Seçilen hücrelerdeki yazının rengini zeminle aynı renk yapın.

AMA OZAMAN DA BEN HUCRENIN ICINDE NE YAZDIGINI GOREMEYIP, YANLISLIK YAPABILIRIM ..BEN HUCRENIN ICERIGINI GORMEK ZORUNDAYIM, DAHA DOGRUSU SAYFAYI KULLANACAK KISINI GOMESI LAZIM AMA YAZICIDAN CIKMAMASI GEREKIYOR ..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
Aslında sn.leventm güzel ve pratik bir çözüm sunmuş size.
Eğer yazdırmak istemediğiniz sadece birkaç hücreyse
sn leventm dediği gibi yapın hücre içeriğini görmek için de
control tol box dan bir edit ekleyin özelliklerinden print object seçeneğini kaldırın.
link cell özelliğine de içeriğini görmek istediğin ama yazlımamasını istediğiniz
hücreyi atayın .. sorununuz çözülsün...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@isakarakus'un yönteminin hemen hemen aynısı, ama control toolbox yerine Drawing(Çizim) deki Text box(Metin kutusu)'ı kullanabilirsiniz.
Text box'ı sayfada istediğiniz yere yerleştirdikten sonra text box seçili iken formül çubuğuna gidip görüntülenmesini istediğiniz hücre referansını örneğin =A1 şeklinde yazın. Daha sonrada Text box'a sağ tıklayıp özelliklerinden yazdır-print'teki işareti kaldırın. A1 hücresinide Levent beyin dediği gibi zemin rengine bıyayın.