Sayfalar arasında veri aktarımı sorunu?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 - Türkçe
Merhabalar;

Yapmış olduğumuz tabloya göre Ondeger sayfasında kayıtlı olan mükellef bilgilerinden diğer sayfalarda sadece vergi numarasını girerek ünvan ve vergi dairelerini yazmasını istiyorum fakat pek başarılı olamadık. Tüm mükellefler için vergi no girip bilgileri en basit nasıl çıkartırız yardımcı olursanız seviniriz. (Forumu gezdim ve indis formülü ile ilk satırı yaptım fakat formül kopyaladığımda hücreler kayıyor ve işin içinden çıkılmaz duruma geliyor. Birde tc kimlik no kısmı var bakınca göreceksiniz vergi kimlik numarası olmayan mükelleflerin vergi kimilk no kısmına tc tazdığımızda hem tc kimlik no sütununa hemde mükellef bilgileri ekrana getirmek istiyoruz. Biraz karışık bir durum işin içinden çıkamadık)

Şimdiden teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
sn karde

tablo sütunlarının yerlerini değiştirerek (vergi no ve tc kimlik no sütunlarının) ve ad tanımlaması yaparak istediğinizi yapmaya çalıştım diğer sayfalarda formulü uyarlıyarak aktarabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 - Türkçe
Teşekkür ederim sesen1 arkadaşım.

Yanlız sayfanın altında tablo devam etmektedir ve oraya formülleri nasıl kopyalamalıyım ki sorun yaratmadan çalışsın. normal şekilde kopylayınca #YOK hatası veriyor

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
üstteki tabloda formül olan hücreyi kopyala özel yapıştır dedikten sonra formül ve sayı biçimlerini işaretleyip yapıştırabilirsiniz.
Bu arada yuklenilenkdv sayfasıda tc kimlik numaralarının tümüne "0" sayısını girdim ve excel özelliklerindende hücre değeri sıfır ise gösterme diye işaretledim. belki formülede eklenebilir ama ben böyle bir çözüm buldum.
dosya ekte umarım anlatabilmişimdir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 - Türkçe
Teşekkür ederim kardeşim sorun çözüldü.