Sayfalar arası veri aktarımı

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
Arkadaşlar ekte gönderdiğim dosyadaki giriş sayfasındaki isimlerin karşısında yazılı bulunan ayın günlerine göre sıralanmış olan listeye X işareti koyduğumda OPER:LİST ad soyad kısmına isimleri tarih sıralamasına göre nasıl yazdıra bilirim yardımlarınız için tşk ederim

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Konuyu tam anlayamadım ama?
bir güne göre isimler mi sıralanacak? (tabloda bunu yaptım)
bir isme göre 2 tarih aralığı mı sıralanacak
tüm isimlere göre 2 tarih aralığı mı sıralanacak.
Belirtirseniz yeniden düzenlenebilir.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
SLM.

DEĞERLİ ARKADAŞIM GİRİŞ SAYFASINDA 38 ADET İSİM VAR BU İSİMLERİN KARŞISINDA AYIN GÜNLERİNE GÖRE HAZIRLANMIŞ TAKVİME BEN x İŞARETİ ATTIĞIMDA OPER.LİST DEKİ BULUNAN AYIN GÜNLERİNE GÖRE YAZILMIŞ SAYFALARA İSİMLERİ YAZMASINI İSTİYORUM.

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
slm

Birde Oper.List adlı sayfada ayın gününe göre hazırlanmış olan tabloda sıra numarası 22 olan yerden devam etmiyor.tekrar sıra numarası 22 olan yere giriş sayfasında 1. sırada bulunanın ismini atıyor.yani listeye kaldığı yerden devam etmiyor.

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
slm

değerli arkadaşım muygun emeğin ve yardımın için çok teşekkür ederim.Birde yukarıdaki iki sorumada cevap vererek hazırlaya bilirsen size minnettar kalırım .

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
tablonuzun sol tarafına bakmadığım için konuyu tam anlayamamıştım.
Şimdiki eki inceleyin. (160 kişiye kadar kayıt yapılabilir. fazla olabilecekse belirtin)
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
SLM

Eline sağlık çok güzel olmuş.Allah ne muradın varsa versin.Beni ay sonu büyük bir yükten kurtardın.OPR.LİST sayfasında ben ayın 31 ne kadar olan kısmını kopyalayarakmı yapacağım.Teşekkür ederim.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Dosyayı açtığınızda zaten işaretli olan kısmı kopyalayın.
sonra verilerin bittiği sütun olan T sütununu mouse ile seçin ve yapıştırın. aynı işlemi yeterince tekrarlayın (ayın son tarihini bulana kadar)
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
slm

muygun bey birde OPR. LİST sindeki ayın 30 dan sonra tarih 31 olarak atmıyor.bu nedenlede Giriş sayfasında ayın 1 görüyor ve 31 olan sayfaya ayın birinde işaretlediklerimi in ismini yazıyor.Yardımların için Teşekkür ederim.size dosyanın orjinalini gönderiyorum.değişikliği üzerinde yaparsanız sevinirim.

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Tarihi 11. ay olarak başladıysanız bu normal (kasım ayı 30 gündür 31.ci günü yok) :)
Bu durumda ay sayısı kadar kopya yapın.
yada ;
I3 hücresine;
=EĞER(AY(D3+1)<>AY(D3);"";D3+1)
formülünü uygulayarak bunu sağ tarafta aynı satırdaki tarihlere uygulayın.
Böylece diğer aya geçen tablonuz boş çıkar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
slm

Çok teşekkür ederim.işin güçün rast gelsin.tam istediğim gibi oldu.Başarılarınızın devamını temenni ederim.İyi akşamlar.

Excel Vers. ve Dili
excell 2007
Türkçe
slm

şu an hiç birim sorunum kalmadı size çok çok teşekkür ederim.Başarılarınızın davamını dilerim.İyi akşamlar.