sayfalar arası mükerrer kayıtları işaretleme

Excel Vers. ve Dili
excel
Arkadaşlar daha önce excel de göstermiş olduğunuz mükerrer kayıtlar sadece bir sayfa için geçerli galiba. Benim isteğim sayfa1, sayfa2 ve sayfa3 te 400 den fazla isim ile çalışıyorum bu nedenle sayfalar arasında da mükerrer kayıt varsa onu bulacak formül, makro veya koşullu biçimlendirme varsa excel örneği ile birlikte yardımcı olursanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn mükremin duru,

Sorularınızı örnek dosya ile sorarsanız daha çabuk cevap alırsınız.

Excel Vers. ve Dili
excel
Basİt Olarak Örnek Yaptim. Sayfalarin Kendİ İÇlerİnde Ayni İsİmler OlduĞu Gİbİ Sayfalar Arasinda Da Ayni İsİmler Var. Hem Sayfa İÇİnde Hemde Sayfalar Arasindakİ İsİmlerİnde Bulumasini İstİyorum. TeŞekkÜrler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Dosyanızı ekte gönderiyorum. Örnek olarak her sayfanın ilk 100 satırına formül uygulandı. Listelere yeni isimler ekleyerek deneyiniz.

Formüllerde geçen LİSTE1, LİSTE2 ve LİSTE3 ifadeleri sayfalardaki listelere verilen alan adlarıdır.

Excel Vers. ve Dili
excel
Sn : Mehmet Bey
Göndermiş olduğunuz dosayayı memnuniyetle aldım ve inceledim. Sorunumu anlamışsınız, ancak
aynı isimleri gönderdiğim tekrar1 dosyamdaki gibi renkli olarak bulmasını istiyorum.
Yardımınız için çok teşekkür ediyorum.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Aşağıdaki fonkisyonu ilk sayfanın A1 hücresi için Koşullu Biçimlendirme formülü olarak kullanın. Sonra biçim boyacısı ile diğer hücrelere uygulayın.

=EĞER((EĞERSAY(LİSTE1;A1)+EĞERSAY(LİSTE2;A1)+EĞERSAY(LİSTE3;A1))>1;DOĞRU;YANLIŞ)

Excel Vers. ve Dili
excel
MÜkerrer

Verdiğiniz formülü Koşullu Biçimlendirmenin Formül kısmına yazıyorum fakat "Bu işlev için
çok fazla bağımsız değişken girdiniz" diye hata veriyor. Örnek dosya gönderebilirmisiniz?
Teşekkürler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
"Kod tagı" içine almayınca formüller bozulabiliyor.

Kırmızı renkle belirtilen kelimede fazladan bir boşluk karakteri oluşmuş.

=EĞER((EĞERSAY(LİSTE1;A1)+EĞERSAY(LİSTE2;A1)+EĞERS AY(LİSTE3;A1))>1;DOĞRU;YANLIŞ)

Formülü kod tagı içinde tekrar veriyorum.

Kod:
=EĞER((EĞERSAY(LİSTE1;a1)+EĞERSAY(LİSTE2;a1)+EĞERSAY(LİSTE3;a1))>1;DOĞRU;YANLIŞ)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel
Söylediğiniz formülü kullnadım son derece işime yarayacak bir formül ve çok ta
istediğim bir formül. Daha önceleri çok aramıştım. Yardımlarınız için gerçekten çok
teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
Mükerrer kayıtlarda değişik isimler olduğunu var sayarsak ilk kayıt normal olsa sonra mükerrer girilen ikinci, üçüncü ...... kayıt renklense olmazmı A1 Ali normal görünürken A2 ve A3 hücresinde bulunan ALİ Renklense, A4 VELİ normal görünürken A5, A6, A7 ve A8 hücresindeki VELİ renkli görünse mümkünmü acaba

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Koşullu biçimlendirmeye Formül..

Mesele A1 hücresinde

=EĞERSAY($A$1:A1;A1)>1

Yazın biçim menüsünden renk verin. tamam deyin.

A1 hücresin kopyala deyip, Sütunu seçin , Özel Yapıştır/Biçimleri tamam.