Satırlar arasından en son girilen veriyi alma.

Öncelikle yapmak istediğim bir tablo üzerinde en son girdiğim verileri başka bir sayfaya aktarmak istiyorum. Tarih gibi değerleri mak fonksiyonu ile çözüyorum. Fakat diğer değerleri ise sınamak için bir fonksiyon bulamadım. Örnek tabloyu ek olarak gönderiyorum. Aslında açıklamak istersek;

A1 den başlayıp A40 a kadar gider satırlar arasından boş olanları es geçip en son girdiğim değeri başka bir yere yazdırmak istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
A30 nolu hücrenize

=KAYDIR(A1;MAK(SATIR(1:29)*(A1:A29<>""))-1;0) yazıp CTRL+SHIFT+ENTER tuşuna birlikte bastığınızda aşağıdaki gibi bir dizi formülü elde edeceksiniz

{=KAYDIR(A1;MAK(SATIR(1:29)*(A1:A29<>""))-1;0)} oluşturulan bu formülü sağa doğru çekerek çoğaltın

Formulu dediğinşz şekilde uyguladığımda formul hatası alıyorum. Bunu nasil çözebilirim ? verdiğim örnek üzerinde uygulama şansınız varmıdır ?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Örneğiniz ekte.

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Yanlız bu {} mantiği tam olarak nedir anlayamadım. Açıklaması ile ilgili bir döküman var ise öok memnun kalacağım.

İyi çalışmalar...

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel yardımda dizi formülü diye arattırırsanız gerekli açıklamalar ayrıntılı olarak mevcuttur