Satırda belli bir karakterden sonrasını ( ,) olarak ayırma

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba Arkadaşlar
Elimde bu şekilde bir veri var satırda .jpg .png .jpeg gibi dosya uzantısını gördüğünde bir virgül ve bir boşluk koymasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim bunun gibi binlerce satır var tek tek yapmak oldukça zor oluyor. asdcadsfsdgsfdgf.jpeg, sdfadasfasdfadfg.jpeg gibi yanyana aynı satırda olmasını istiyorum yine.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Selamlar
Sitemize hoş geldiniz.

Sorularınızı örnek dosya ile desteklerseniz daha çabuk yanıtlar alırsınız.

Ücretsiz Dosya Yükleme siteleri
http://dosya.co/

http://s2.dosya.tc/

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu verinizin A1 hücresinde olduğunu varsayarsak aşağıdaki formülü deneyebilirsiniz.

C++:
=YERİNEKOY(YERİNEKOY(YERİNEKOY(A1;".jpg";".jpg, ");".jpeg";".jpeg, ");".png";".png, ")

Excel Vers. ve Dili
2007
Bu verinizin A1 hücresinde olduğunu varsayarsak aşağıdaki formülü deneyebilirsiniz.

C++:
=YERİNEKOY(YERİNEKOY(YERİNEKOY(A1;".jpg";".jpg, ");".jpeg";".jpeg, ");".png";".png, ")
Hocam çok teşekkürler gerçekten beni büyük bir işten kurtardınız oldu emeğinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
2007

C++:
Peki bu işlemi ayrı hüçrelerde olan veriler için nasıl yapabiliriz örn: a1 hüçresinde adfsdadfgadgf.jpeg a2 hüçresinde afdfgafggf.png a3 hüçresinde fadfgafdfd.jpeg var bunları tek bir hüçrede asdfafsafds.jpej, fadsfasfasd.png, adfasfafdgaf.jpeg gibi olacak yapabilirmiyiz

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

C++:
=BİRLEŞTİR(A1;", ";A2;", ";A3)