satır ve sütunun kesiştiği formül

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
İstanbul-bursa kesişimindeki 300 rakamını veren bir formül varmı? Yani satır ve sütunun kesiştiği hücredeki veriyi formülle nasıl bulabilirim dosya ektedir,yardımlarınızı bekliyorum

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
İstanbul-bursa kesişimindeki 300 rakamını veren bir formül varmı? Yani satır ve sütunun kesiştiği hücredeki veriyi formülle nasıl bulabilirim dosya ektedir,yardımlarınızı bekliyorum
=İNDİS($A$1:$C$3; KAÇINCI(A3;$A$1:$A$3;);KAÇINCI(B1;$A$1:$C$1;))

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce

Var.

Dosyanız ekte.

Bu işin nasıl yapıldığını öğrenmek için:

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=20804

.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Bunun için kolay yöntemlerden biride arama sihirbazını kullanmaktır.Araçlar-Eklentilerden arama sihirbazını etkin hale getirin.

Daha sonra Araçlar-Sihirbaz-Arama kısmı çalıştırın sihirbaz size adım adım yol gösterecektir.

Bunun için tablolar oluşturup,denemeler yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
cevap

formül için teşekkürler biz bu formulü başka bir bilgisayarda deniyoruz ve olmuyor nasıl yaptınız bilgi verirmisiniz.(=istanbul bursa)

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
formül için teşekkürler biz bu formulü başka bir bilgisayarda deniyoruz ve olmuyor nasıl yaptınız bilgi verirmisiniz.(=istanbul bursa)
konuya ilişkin linki yukarıda verdim.

Linkte yer alan dosyada bunun nasıl yapıldığını anlattım. Onu inceleyin.

..