satır ve sütun eklemek, silmek

Selam arkadaşlar
bir çalışma kitabının 1. sayfasında girmiş olduğum verileri bağ yapıştır yöntemiyle sayfa 2 ve 3 e aktarıyorum ancak sayfa 1 de bir satır yada sutün sildiğimde diğer sayfalardada aynı işlemi yapmam gerekiyor.toparlarsam sayfa 1 e satır veya sütun eklediğimde diğer sayfalardada eklensin silindiğindede silinsin.bu mümkünmüdür?

G

Guest

Misafir
Merhaba Sayın yusmax

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için aynı anda hangi sayfalardan satır veya sutun silmek ve eklemek için Ctrl ye basılı iken mausla silinmesini istediğiniz sayfaları tek tek seçin seçilen sayfalar aktif sayfa gibi arka planı beyaz olacak istediğiniz sayfaları seçtikten sonra silmek istediğiniz sayfadan istediğiniz satırda veya sutunda değişiklik yaptıktan sonra seçtikleriniz dışında bir sayfa seçerek sayfaların aktivizasyonunu kaldırın ve kontrol edin seçtiğiniz bütün sayfalarda tek bir sayfada yaptığınız değişikliğin diğer sayfalarda da uygulandığını göreceksiniz.Kolay gelsin

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,
aynı işlemin yapılmasını istediğiniz sayfaları gruplayın.
Gruplama : Gruba dahil etmek istediğiniz en soldaki sayfayı seçin.
Shift tuşunu basılı tutun ve gruba dahil etmek istediğiniz en sağdaki sayfayı seçin. Bu iki sayfa arasında bulunan tüm sayfalar gruplanmış oldu.

Artık bir sayfada yaptığınız tüm işlemler diğer sayfalardada gerçekleşecektir.

Soru her ne kadar Yeni Başlayanlar bölümüne de sorulmuş olsa en sağlam, unutma diğer sayfaları tıklama, bağ yapıştıma gibi olayları ortadan kaldırabilmeniz için Makro kullanmanız gerekecek.

Kod:
Option Explicit
Dim sh1 As Object

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
  Set sh1 = (Worksheets(1).[A:IV])
    Worksheets.FillAcrossSheets sh1
  Set sh1 = Nothing
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2000 Ing.
Çok güzel :bravo:
ben de kendimi birşey biliyor zannediyordum..

daha çook formlar görmem lazım.

çok teşekkürler...