Şartlara bağlı olarak 2-3 tane veri getirmek

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10.11.2019
konuyu çözdüm kapatabilirsiniz

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
10.11.2019
@turist hocam çok teşekkür ederim. benim yaptığımda bu https://we.tl/t-qhMxW2gIB1 . tam olarak böyle birşey istiyordum,
çok basit oldu da eksikler var. sayı girilmemişse eğer "sayı gir" yazsın istiyorum. Birde o sayı girilen kısım çok basit duruyor. textbox a benzer birşey yapabilirmiyiz? orayı gördüğümüz anda sayı girileceğini anlasın insanlar

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
10.11.2019
@turist hocam acayip güzel birşey öğrendim he çok sağolun, bu sayfa koruması çok iyiymiş. sadece 0-150 arası veri girilen yerin açık kalmasını nasıl sağladınız? o hücreye veri işle dedikten sonra kilitlediğinizde kendisi otomatik açıkmı bıraktı orayı?

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sayfa Korumasını kaldırarak deneyin.
Sağ klikle "Hücreleri Biçimlendir" tıklayın, Açılan Kutu Pencerede "Koruma" tıklayın, "Kilitli" kutucuğunun "boş " olduğunu görürsünüz.
Diğer hücreleri bu şekilde kontrol ettiğinizde ise "tikli" olarak göreceksiniz.
Böylece "Sayfa Koruması yapıldığında; "Kilitli" hücrelere erişim engellenmiş, sadece kilitli olmayan hücreye erişim izni sağlanmış olur.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
10.11.2019
@turist çok çok teşekkür ederim, neredeyse aklımda soru kalmadı, kpss ve vizelerden dolayı 15 gün sonra yapmaya başlayacağım, o süre zarfında neler yapılabilir ne kadar geliştirilebilir onları düşüneceğim, aklımda soru olduğunda ilk uğrayacağım yer sizsiniz, forumunuz on numara 5 yıldız çok beğendim çok işime yaradı, ders alsam hocalar bu kadar ilgilenmezdi. İlginiz için ayrıca teşekkür ederim. hayırlı akşamlarınız olsun

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Forumumuz hakkındaki düşüncelerinize teşekkür ederim, sağolun.
Burası excel.web.tr ailesi.
I-love-excel.jpg

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
:eek:o_O(n)
Bunca yıllık forum takipçisiyim, sorunu çözülünce sorusunu silenle ilk kez karşılaşıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
10.11.2019
:eek:o_O(n)
Bunca yıllık forum takipçisiyim, sorunu çözülünce sorusunu silenle ilk kez karşılaşıyorum.
hocam çözülmeden önce yazmıştım onu uğraşmayın diye, ilk yorumdan sonrakiler konu metnini değiştirdikten sonra yapıldı yani