sadece yaptığım deşiklikleri kaydetme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
çalıştığım excel dosyaları büyük olduğundan kaydetme işlemi uzun sürüyor. Bazı önemli işlerde 2 dk. ara ile kaydetmek zorunda kalıyorum. Excel benim tahminim kaydet tuşuna bastığımda yaptığım değişiklerin yanında diğer değişiklik yapmadığım yerleri de baştan kaydediyor. Sadece yaptığım değişikleri kaydetmesini nasıl sağlarım.

yani kaydetmeyi nasıl hızlandırabilirim.

not: otomatik kurtarma tam olarak işime yaramıyor. hatta işimi aksatıyor. Tam iş yapacakken otomatik kurtarma başlıyor (tabi dosyalar büyük olduğunda 1 dk. kadar beni bekletiyor)

bu sık kaydetmemin nedeni excellin arada geçersiz işlem yürütmesi ve kapanmasıdır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
bilen ya da tahmin eden bir kişi varsa görüşlerini benimle paylaşırsa sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu şekilde bir işlem söz konusu değildir. Bu yavaşlığın pcnizin donanımından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu durumda ya donanımınızı yükseltecek yada dosya hacminizi küçültmek için dosyanızı parçalara böleceksiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Anladığım kadarıyla büyük bir veri tabanı ile çalışıyorsunuz ve yoğun bir formülasyon kullanıyorsunuz excelde kayıt sırasında bütün hücreleri baştan tekrar hesapladığı için kayıt işlemi uzun sürüyor. Size tavsiyem şu yönde olabilir. Eğer yapabiliyorsanız formüller yerine makroları kullanın dosya içerisinde hem az yer tutar hemde kayıt işlemi daha hızlı gerçekleşir.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Benim bildiğim kadarıyla excelde böyle bir özellik yok. Çalışma alanını yalnız kaydetmiyor. Bütününü kaydediyor. Fazla çalışma sayfaların varsa tek sayfada yada bir kaç sayfada alt alta yada farklı Çalışma Kitaplarına bölün. Ufak bir püfte vereyim. Pek işe yaramayan objeler varsa silin.