Saat'li çalışma hakkında

M.ACAR

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın : Harziyan,doğru söylüyorsunuz galiba açıklamayı düzgün yapamadım.
Yeni baştan alırsak
1. Günlük çalışmamız 08.30 'da başlıyor 18.30'da tamamlanıyor,Normal çalışma 10 saat bundan Çay ve yemek istirahati olarak 1 Saat düşmem gerekiyor.
Yani ben normal saatleri yazdığımda ay sonu toplamında gün içindeki istirahatler düşülecek,

2.Akşam 18.30'dan sonra çalışma yapılmışsa çalışma yapılan saat %50 ile çarpılacak.

3.Cumartesi çalışmaları %50 ile çarpılacak

4.Pazar çalışması yapılmışsa %100 ile çarpılacak

Bilmiyorum anlatabildim mi?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Kanımca dosyada yazdığınız ibareler anlaşılmamış, biraz daha açıklayıcı bilgi yazabilir misiniz? % 50 ya da % 100 artışlar neye göre yapılacak?

M.ACAR

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
29-05-2025
Güncellendi.....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 Türkçe (64 Bit)
29.01.2019
Merhaba,

%50 ile %100 mesai satleri ayrı sütunlarda olması gerekmez mi?
Birde çalışan sabah 08:30 da girip öğlen 12:30 da çıkarsa yine 1saat mi kesinti olacak?

Yardım Lütfen....

Bende aslında çok sade ve güzel bir mesai programı var ama tek eksiği adam geç kaldığında eski olarak hesaplama yapamaması onuda ekleyince hiçbir sorunum yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz süper olacak...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-Excel 2010
İstediğiniz ekli dosyadaki gibi bir şey mi ?

Ek li dosyada bir format var benim kulandığım benimki daha karmaşıka ma siizn için biraz basitleştirdim. ama siszin formata da uyarlayabilirsiniz. Fakat formatınız biraz hatalı hesaplama için koşulları net ve hücreleri daha sağlıklı kullanmak gerekiyor.

Sayın : Harziyan,doğru söylüyorsunuz galiba

açıklamayı düzgün yapamadım.
Yeni baştan alırsak
1. Günlük çalışmamız 08.30 'da başlıyor 18.30'da tamamlanıyor,Normal çalışma 10 saat bundan Çay ve yemek istirahati olarak 1 Saat düşmem gerekiyor.
Yani ben normal saatleri yazdığımda ay sonu toplamında gün içindeki istirahatler düşülecek,

2.Akşam 18.30'dan sonra çalışma yapılmışsa çalışma yapılan saat %50 ile çarpılacak.

3.Cumartesi çalışmaları %50 ile çarpılacak

4.Pazar çalışması yapılmışsa %100 ile çarpılacak

Bilmiyorum anlatabildim mi?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-Excel 2010
Biraz daha detay bilgi lütfen..

Sorunuzu net anlayamadım. Biraz daha açık ayzarsanız daha fazla yardımcı olabirliz. Bu çalışanın günlü mola sğüresi varmı mesai süresinin ekstra bir katkısı v.b gibi bunları yazarsanız size yardımcı olabilirm.

Bende aslında çok sade ve güzel bir mesai programı var ama tek eksiği adam geç kaldığında eski olarak hesaplama yapamaması onuda ekleyince hiçbir sorunum yok. Bu konuda yardımcı olabilirseniz süper olacak...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007-Excel 2010
Formatınız üzerinde braz değişiklik yaptım istediğiniz bumu ?

Siizn formatınız üzerinde hafif bir oynama yaptım istediğiniz bu tarz bir şey mi ?

Ek li dosyada bir format var benim kulandığım benimki daha karmaşıka ma siizn için biraz basitleştirdim. ama siszin formata da uyarlayabilirsiniz. Fakat formatınız biraz hatalı hesaplama için koşulları net ve hücreleri daha sağlıklı kullanmak gerekiyor.

Ekli dosyalar