Rapor konusunda eksiklerin tamamlanması

Excel Vers. ve Dili
2003 ing.
arkadaşlar örnek rapor ve yapmak istediğim şeklini ekte gönderdim.yardım edebilirseniz sevinirim.

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Örnek Dosya

zugo umarım işine yarar bir çalışma yaptım, ekte sunuyorum. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken konular var. O kadar koşul oldu ki bilmem kolayına gelecek mi :

1) İsimler Data tablosuna uygun yazılmalı. RAPOR > C1 hücresine ilgili kişini ismi yazılmalı
2) Her kişinin aynı gün çift sayıda işlemi olmalı (Hem giriş ham de çıkışlar eşit sayıda olmalı)
3) Giriş ve çıkış'lar hep aynı harfler ile yazılmış olmalı. Datada Giriş ve Giris olarak 2 farklı ifade vardı. bu şekilde olmamalı.
4) RAPOR > D1 hücresine çalışma ayının ilk günü tarih formatında yazılmalı
5) Hide sheet DATA'nın formül olan B, C, D, E kolonlarındaki formüller aşağıya doğru gerektiği kadar kopyalanmalı. Yalnız E sütununun özelliği gereğince formülleri E4 ve E5 hücrelerini ikisini birden seçip kopyalaman gerekir.

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
Sayın Zugo bence tabloyu biraz karışık yapmışsınız bir kısmını çözdüm bu kısmını gönderiyorum, inşaallah doğru anlamışımdır.

I4 Hücresine =C4&"."&D4&"."&E4&"" formülünü yazın bu formülle ismi ve soyismi birleştirdik.
J4 hücresine de =C4&"."&D4&"."&E4&"" formülünü yazın tarih kısmı da halloldu,

diğer kısım biraz karışık geldi benden bu kadar inşallah işinize yarar. iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003 ing.
zugo umarım işine yarar bir çalışma yaptım, ekte sunuyorum. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken konular var. O kadar koşul oldu ki bilmem kolayına gelecek mi :

1) İsimler Data tablosuna uygun yazılmalı. RAPOR > C1 hücresine ilgili kişini ismi yazılmalı
2) Her kişinin aynı gün çift sayıda işlemi olmalı (Hem giriş ham de çıkışlar eşit sayıda olmalı)
3) Giriş ve çıkış'lar hep aynı harfler ile yazılmış olmalı. Datada Giriş ve Giris olarak 2 farklı ifade vardı. bu şekilde olmamalı.
5) Hide sheet DATA'nın formül olan B, C, D, E kolonlarındaki formüller aşağıya doğru gerektiği kadar kopyalanmalı. Yalnız E sütununun özelliği gereğince formülleri E4 ve E5 hücrelerini ikisini birden seçip kopyalaman gerekir.
çok çok çok teşekkür ediyorum.sağol varol

Excel Vers. ve Dili
2003 ing.

rapor ve data sayfalarında gizlenmiş sütunları açamadım.bakabilmen mümkünmü