rakam yuvarlama

:yardim:

biliyorsunuz ytl geçeceğiz ve muhasebeciler için yılsonu işlemleri var bu yıl sonunun diğer yıla devri kuruşlu olacak ve ben o kadar uğraşmama rağmen rakaları yuvarla işlemini gerçekleştiremedim yardımlarınızı bekliyorum

Ã?rnek : 127,125,224 = 127,13 yapması için bi excel proğramı

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
=YUVARLA(A2;1) BU FORMUL İÞNİZİ GÃ?RECEKTİR.

AÇIKLAMA;
"A2"=YUVARLANACAK HÜCRE
1 YUVARLAMA KATSAYISI(1 YUKARI YUVARLAR, -1 AÞAÐI YUVARLAR)
AYRICA AÞAÐIYUVARLA VE YUKARI YUVARLA FORMÜLLERİNİDE KULLANABİLİRSİNİZ...

G

Guest

Misafir
Merhaba :hihoho:

Yazdığınız rakamların XXX,xx olarak gözükmesini istiyorsanız rakamların bu şekilde gözükmesini istediğiniz hücreleri tamamen tarayarak mausa sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden Format Cells seçeneğini seçiniz.Daha sonra çıkan pencerede Number sayfası seçilir.buradan number seçeneği seçilerek değişen pencereden Use 1000 Separator seçeneği işaretlenerek OK butonununa bastığınızda burada Decimal Places'in iki olmasına dikkat ediiz ve istediğiniz ###,00 formatı oluşacaktır.
İkinci olarak yazılan rakamları aynı hücrede 1.000.000 'a bölmek için boş hücrenin birisine 1.000.000 yazın daha sonra bu hücresyi kopyalayarak 1.000.000'a bölmeyi düşündüğünüz bütün hücreleri tekrar seçerek Edit menüsündenden Paste Special seçeneğini seçin ekrana gelen üç bölümlü pencereden birincisinde Value seçeneğini seçiniz.İkinci bölümde ise Divide seçeneğini seçiniz son bölümdeki butonlara dokunmadan OK butonuna basarsanız istediğiniz gerçekleşecektir.
Kolay Gelsin :wink:

X

xxrt

Misafir
Tam olarak resmiyete göre nasıl yuvarlanıyor?
Resmiyete göre Yuvarlama;
15,265 Rakamını 15,27'ye ..
Ayrıca Arama Motoru ile birçok örnek bulabilirsiniz.
Kolay Gelsin