Çözüldü Puantaj Çalışması Tarih Problemi

Excel Vers. ve Dili
C#
Evet başarılı sorunlar tamamen giderildi. Sağolun. hakkınız ödenmez.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Sorun değil.
Bu arada, son kod cevabımda gereksiz duruma düşen iki satırı silip bir satırı değiştirdim.
Önceki cevabımı kontrol ederseniz; kırmızı derklendirdiğim iki satırın arasında pisim=.... ve iisim =.... satırları vardı onlar silindi ve
kırmızı renklendirdiğim ikinci satırda da ( If ..... şeklindeki satır) pisim ve iisim yerine olması gerekenler yazıldı.
Bir önceki kod cevabımı tekrar kontrol edin.
.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Konu içeriği, kullanılan başlığı kapsam olarak biraz aştı bence ve
konu başlığını PUANTAJ/İZİN/R.T ve Tarih İşareti gibi bir ifade şeklinde değiştirmenizi rica ediyorum.

Belgede birçok değişiklik yaptım ve işleyişle ilgili açıklamalar yazdım.
Belgenin bitmiş hali ekte.
Belgeye, fareyle BURAYA tıklayarak erişebilirsiniz.
.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
C#
Hocam çalışmayı tam olarak yarın deneme şansım olacak asıl bilgileri çalışmaya aktarınca tam olarak deneme şansım olacak ancak şuan fark ettiğim bir sorun var puantaj sayfasında 101 satırdan itibaren AJ, AK, AL, Sutunlarında bulunan formuller DEĞER hatası verdi ,,100 satırdan sonra puantajın formülleri çalışmıyor,

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Ömer bey tek kelimeyle harika olmuş iyiki varsınız ,,
Eyvallah, nedenini ben de anlamadım açıkçası ama belgeyi tekrar güncelleyerek (formül uygulama yöntemini değiştirdim)
önceki cevabımdaki ekleri değiştirdim.
Sayfayı yenileyerek önceki cevabımdaki belgeyi de kontrol eder misiniz?
Ayrıca konu başlığı değişikliğine ilişkin önceki cevabımda belirttiğim değişikliği yaparsanız sevinirim.
.
SONRADAN İLAVE NOT : Tüm işlemlerin uygulandığı çözüm belgesine 24 numaralı cevaptan erişebilirsiniz.
.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
C#
Hocam konu başığı değiştiremiyorum.. nerden yapıldığını göremedim yada biz çömez üyeler için aktif değildir.. yoksa çoktan yapmıştım

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Hocam konu başığı değiştiremiyorum.. nerden yapıldığını göremedim ..
Merhaba,

Sistemde tanımlı bir süre sonra düzenleme yapmayı kapatıyor. (Tam olarak kaç gün tanımlandı hatırlamıyorum.)
Konuyu gören Moderatör yada Yönetici arkadaşlarımız düzenleme yapabilirler.

iyi çalışmalar.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Son bir ekleme önereyim;
(A1, B1 ve D1'de herhangi bir değişiklik yapmasanız da bu hücrelerden herhangi birinin içerisine girip tekrar çıktığınızda yapılmış puantajın silinmemesini sağlama alma bakımından)
Alt taraftan PUANTAJ sayfasının adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçtiğinizde açılacak VBA ekranında
(PUANTAJ SAYFASININ kod bölümü oluyor, yani MODULE DEĞİL)
sağdaki alanın en sonuna (GERI isimli kod blokunun altına) aşağıdaki kod blokunu da yapıştırın.
.
SONRADAN İLAVE NOT : Tüm işlemlerin uygulandığı çözüm belgesine 24 numaralı cevaptan erişebilirsiniz.
.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
C#
Çalışma denendi sıkıntı yok. dosya dört dörtlük oldu. Ömer Bey gösterdiğiniz ilgi alaka ve sabır için çok teşekkür ederim. çalışma sayenizde bambaşka bir hal aldı. sağolun.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
-- Bir önceki mesajımdaki eklemeyi mutlaka yapın derim.
-- Ayrıca RESMİ TATİLLER ile ilgili bir hususu hatırlatayım; sayfanın ilgili bölümünde yeni veri yazacak veya mevcut verileri değiştirecekseniz;
>> ya üstteki tatil gününü belirten metin alanında yazılacak tatil günlerini 23BOŞLUKNisanBOŞLUK.... şeklinde yazın,​
>> ya da alt tarafta (31-50'nci satırlar) tatil tarihlerinin formül ile elde edildiği kısımlara, tarihleri doğrudan elle yazın.​
-- 1-4'üncü satırlardaki VARDİYA HARFLERİ ile ilgili bir tercih belirtmediğinizden o kısma ilişkin olarak kodlarda bir silme vs. işlemi olmadığını bilin.
.

Excel Vers. ve Dili
C#
(A1, B1 ve D1'de herhangi bir değişiklik yapmasanız da bu hücrelerden herhangi birinin içerisine girip tekrar çıktığınızda yapılmış puantajın silinmemesini sağlama alma bakımından)

Mevcut haliyle bahsettiğiniz hücrelere girip değişiklik yapmadığım sürece de puantaj silinmiyor,, yinede kodu dediğiniz şekilde ekledim.. Puantaj sadece tarih değişikliğinde siliniyor.

sayfanın ilgili bölümünde yeni veri yazacak veya mevcut verileri değiştirecekseniz;
>> ya üstteki tatil gününü belirten metin alanında yazılacak tatil günlerini 23BOŞLUKNisanBOŞLUK.... şeklinde yazın,
>> ya da alt tarafta (31-50'nci satırlar) tatil tarihlerinin formül ile elde edildiği kısımlara, tarihleri doğrudan elle yazın.

Resmi tatiller konusunda da bir kaç deneme yaptım başarılı,,

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Kolay gelsin.

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Son bir hatırlatma:
32 numaralı cevabınızda, 31 numaralı cevabımda önerdiğim ilave ilgili olarak,
"Mevcut haliyle bahsettiğiniz hücrelere girip değişiklik yapmadığım sürece de puantaj silinmiyor,, yinede kodu dediğiniz şekilde ekledim.. Puantaj sadece tarih değişikliğinde siliniyor. "
yazdınız ancak, belirttiğim ilave yapılmazsa, belge açıldıktan itibaren A1, B1 veya D1'den
herhangi birinde yapılacak ilk değişiklikte alt taraftaki veriler siliniyor (deneyiniz)
.
.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
C#
Maalesef hocam herhangi bir etki etmedi( kodda ki Private Sub Worksheet_Activate() değişikliği) , tarih değişikliği puantajı silmeye devam ettiği gibi; bir alttaki satır olan,
If Intersect(Target, Range("A1, B1, D1")) Is Nothing Then kısmına hata verdi

Excel Vers. ve Dili
C#
belirttiğim ilave yapılmazsa, belge açıldıktan itibaren A1, B1 veya D1'den
herhangi birinde yapılacak ilk değişiklikte alt taraftaki veriler siliniyor (deneyiniz)
*24 nolu cevaptaki yenilenen dosyayı indirip incelediğimde
"A1, B1, D1" hücrelerine girip çıktığımda veriler silinmedi... ancak söz konusu hücrelerde yaptığım tek bir değişiklikle veriler siliniyor. ancak ben bunu bir sorun olarak görmüyorum bilginiz olsun hocam,,

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Tarihi oluşturan yıl ve ay ile, bu tarihlerin haftasonu/resmi tatil kontrolü yapılarak çalışma günlerine hangi harflerin yazılacağı/yazılmayacağını belirleyen vardiya başlangıç harfindeki değişiklik tüm Xlerin konumunu değiştireceğinden bunu önerdim.
Yani yıl, ay ya da vardiya harfi değiştiğinde, zaten puantajın yenilenmesi kaçınılmaz değil mi?
Bu nedenle bunlarda değişiklik yoksa siz hataen belirtilen hücrelere girip çıkarsanız (bu arada puantaj hücrelerine elle veri girişi de yapılmış olabilir ve bu elle yazılan verilerin kaybolmaması adına bu değişikler gerekli diye düşünüyorum.
Neticede X'le yazdırmak için PUANTAJ düğmesine tıklamak yeterli. Amaç puantaj hücrelerine elle veri girişi yapılmışsa bunları kaybetmemek.