Program Lisans İşlemleri yada Kopya Koruma

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
program her seferinde lisans işlemini soruyor nedendir acaba?
Bu örnek sadece Windows'un Hard Diskin C bölümüne kurulduğu takdirde çalışıyor. Konunun başında belirtmiş olduğum gibi sadece fikir amaçlı yapılmıştı.

--- SeSi "Fakat programı açtığımda "Kayıtlar" ve "Lisans İşlemleri" menüsü görünmüyor" menü çubuğunu kapatmış olmayasınız? Menü çubuğuna sağ tıklayıp oradaki menü seçeneklerinden uygun olanı seçip tekrar deneyiniz.

Programı C sürücüsüne de koydum ama yine her açılışta lisans numarası soruyor

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın apleki99 bu konuyu böylece bırkamayınız, sabit hdd serial ile ilgili gelişmeler yok galiba, yeni halinin tekrardan eklendiğini göremedim, sabırsızlıkla bekliyorum(uz)
emeğiniz için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Her açılışta lisans no soran arkadaşlar bilgisayarlarındaki office'i kaldırıp yeniden yüklesinler. Access dosyaları bir şekilde bozulunca bunu yapıyor. Mümkünse tüm sistem yeniden kurulunca düzeliyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Programı C sürücüsüne de koydum ama yine her açılışta lisans numarası soruyor
Program'ı C sürücüsüne koymanız gerekmiyor Windows'un C sürücüsünde kurulu olması gerekiyor. Ayrıca Windows kurulumu sırasında Windows klasörünün ismi çeşitli yollar ile değiştirilmişse bundan da kaynaklanabilir.

- candar_canturk
Ne yazık ki artık aktif bir şekilde bu forumu takip edemiyorum. En önemli sebep ise konuya yazılan cevaplar e-posta ile haber verilmiyor. Bende yeni yazı vb. olup olmadığını takip edemiyorum. Fiziksel seri numarası ile ilgili örnek tamamlandı ancak buraya eklememiş olabilirim. Eğer arşivden silmemiş isem buraya eklerim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın alpeki99,
sabırsızlıkla bekliyorum..

e-posta ile haber edilmemesi konusunda da katılıyorum.... eskiden vardı:):(

Excel Vers. ve Dili
2003
iyiki varsınız sayın alpeki99...
sizin örneklerinizden de çok şey öğrendim, diğer arkadaşlarınkilerden olduğu gibi
eksik olmayın.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Fiziksel Seri Numarası tespiti yapan örnek programı yükledim. Bu program ile bilgisayarınızda yer alan 8 adet Hard Diskin Fiziksel Seri Numarası ve Modelini öğrenebiliyorsunuz. Ben 8 den 4 e düşürdüm ama isterseniz VBA kodunda gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz. Açıklamayı koda ekledim.

Program hazır halde kopya koruma ya da lisans işlemi yapmamaktadır. Sadece fiziksel seri numarası ve modeli vermektedir. Siz ilk verilen örnekteki mantıktan yararlanarak bu örneği şekillendirebilirsiniz. İleride fırsat olursa kendimde yaparım.

ÖNEMLİ NOT : Daha önceki cevaplarda bahsedildiği üzere sitenin kullanım problemlerinden ötürü konuyu takip edemiyorum. Sorularınız ve görüşleriniz için sitemde yer alan iletişim linkini kullanınız.

ben programa uyarladım her seferinde başka bilgisyardada denetim benim verdiğim numarayı istiyor nasıl geçebilirim bunu

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
Fiziksel seri no tamsayı olarak görünmüyor

Fiziksel Seri Numarası tespiti yapan örnek programı yükledim. Bu program ile bilgisayarınızda yer alan 8 adet Hard Diskin Fiziksel Seri Numarası ve Modelini öğrenebiliyorsunuz. Ben 8 den 4 e düşürdüm ama isterseniz VBA kodunda gerekli düzeltmeleri yapabilirsiniz. Açıklamayı koda ekledim.

Program hazır halde kopya koruma ya da lisans işlemi yapmamaktadır. Sadece fiziksel seri numarası ve modeli vermektedir. Siz ilk verilen örnekteki mantıktan yararlanarak bu örneği şekillendirebilirsiniz. İleride fırsat olursa kendimde yaparım.

ÖNEMLİ NOT : Daha önceki cevaplarda bahsedildiği üzere sitenin kullanım problemlerinden ötürü konuyu takip edemiyorum. Sorularınız ve görüşleriniz için sitemde yer alan iletişim linkini kullanınız.
Fiziksel seri no tamsayı olarak görünmüyor, bu durumda ilk verilen örneğe göre bu örneği uyarlamak neredeyse imkansız.

Örneğin benim hdd fiziksel no WD-WCANM2229185 olarak okunuyor, bunu tamsayıya çevirmeye yarayan bir koda ayrıca ihtiyaç duyuluyor.

VB konusunda uzman olan bir arkadaş bu konuda bize yardımcı olabilir mi?

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
bunu 4 yıldır satıştaki programlarıma kullanıyorum.. dongle veya hatta flash bellek olmadan program çalıştırılamıyor.. flash bellek olmadan programın çalışmaması için c: olan yere e: yapıyoruz yani flash bellek seri numarasını alıyor. ve o numarayı flash bellek olarak okumadan program çalışmıyor.. saygılar..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
textbox denetim kutusuna şunu yazın =Trim(Str(Abs(SeriNoAl("C:\"))))
daha sonra istediğiniz sayılarla topla çıkar böl harf ekle sonra left right kullanarak sağdan sayılar soldan sayılar aldır bunları dörtlü gruplara ayır ve daha sonra aynı olayı başka bir access veritabanı açarak sadece form açıp oraya da uyguluyoruz. müşteri programı satın aldığında sizi telefonla arayıp kendisinde görünen ID numarasını okuyacak sizde o id numarasını kendinizdeki hazırlamış olduğunuz prg girip dörtlü guruplar halinde veya beşli gurup hazırladıysanız 5 li grup okuyorak müşterinin hane hane hazırlanmış kutucukları key numaralarını girdiğinde okeylenmiş olacaktır. flash bellek ve dongle olursa bunlara gerek kalmaz.. zaten ilgili numara flash bellekten alınıp işlenecek..
saygılar.

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
özür modülü unuttum .. modül açıp şunu yapıştırıyoruz.

Option Explicit
Private Declare Function GetVolumeInformation Lib "Kernel32.dll" Alias "GetVolumeInformationA" (ByVal lpRootPathName As String, ByVal lpVolumeNameBuffer As _
String, ByVal nVolumeNameSize As Integer, _
lpVolumeSerialNumber As Long, lpMaximumComponentLength _
As Long, lpFileSystemFlags As Long, ByVal _
lpFileSystemNameBuffer As String, ByVal _
nFileSystemNameSize As Long) As Long
Function SeriNoAl(strDrive As String) As Long
Dim SerialNum As Long
Dim Res As Long
Dim Temp1 As String
Dim Temp2 As String
Temp1 = String$(255, Chr$(0))
Temp2 = String$(255, Chr$(0))
Res = GetVolumeInformation(strDrive, Temp1, _
Len(Temp1), SerialNum, 0, 0, Temp2, Len(Temp2))
SeriNoAl = SerialNum

End Function

Excel Vers. ve Dili
access
Syanı cüneyta öncelikle kolay gelsin
yapmış olduğunuz bu örnekten bizimle paylaşmanız mümkünmü, kolay gelsin şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
Merhaba,
Celoy kardeş işlerin yoğunluğundan bakamadım özür;
olay şöyle, ilişikte biri satmış olduğumuz örnek program, diğeri ise prokey bizde duran ve her sattığımız programa işlediğimiz şifreleri çözen ve product key veren program.
örnek programı açarken product key isteyecek. biz programcıya ulaşıyoruz ve açılış ekranındaki key isteyen yerin üst kısmında yazılı kodu gönderiyoruz. ilk iki harf hariç. prokey programına o sayılar girildiğinde dörtlü guruplara girilmesi gereken kodu döküyor.
tamamen kendi mantığımız ile tasarlayacağımız olay bu.
lütfen ikisinide tamamen inceleyin.
teşekkürler
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
access
Sayın cünayta çok teşekkür ederim güzel bir çalışma kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003
Gerçi örneği inceliyorum ama sisteme takılan flash bellek boş olan surucu harfini alır bu "e" de olabilir "g" de direk flash bellek numarasına bakmasını nasıl sağlıyorsunuz

Excel Vers. ve Dili
webci
Üstadım ya ben çok iyi bilmiyorum ama genelde web üzerindeyazılımlar yaparım şans işte işimiz düştü depo şefi olduk derken kayıtları tutuyorum bir yandan Accesta kendimi geliştirmeye çalışıyorum şu yapmış olduğunuz program geröekten ço güzel ama benim eksik bilgiye sahip olmamdan dolayıdır ki bende Lisans için Anahtar işareti çıkmıyor vba ya sizin gibi şifre koyamıyorum nasıl yapabilirim bu? Bilgi verirseniz çok memnu olurum

Son düzenleme: