Powerpoint'e Flas nasıl eklenir

Merhaba,
Powerpointe flas ı nasıl ekleyebilirim. Yada eklenebiliyormu?
Saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003-İngilizce
Ben Swiff Point Player kullanmaya başladım..Power Point Ekle içerisine Flash ibaresini ekliyor..
Ama daha uzun manuel yolu da var..Aşağıdaki sayfada hem de Flash animasyon ile anlatılmış..Ancak İngilizce..

Aşağıdaki sayfada altta "How to Insert Flash in PPT" linkine tıklayınca izleyebilirsiniz. Yalnız bunları gerçekleştirmek için Macromedia'nın sayfasından Shockwave Player'i yüklemek gerekiyor, unutmamak gerek.

http://www.brainybetty.com/HowtoInsertFlashinPPT.viewlet/HowtoInsertFlashinPPT_launcher.html

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 , 2013 ve 2016 TR.
Bunu bilgisayarıma kaydetmenin bir yolu yok mu.ben bulamadım ancak siteden izleye biliyoruz. Teşekkürler :mutlu:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Macromedia Flash® kullanılarak oluşturulan ve Shockwave® dosyası (.swf dosya uzantısı) biçiminde saklanan animasyon grafiklerinizi PowerPoint sunularında özel bir ActiveX denetimi ve Macromedia Flash Player kullanarak çalıştırabilirsiniz. Flash dosyasını çalıştırmak için PowerPoint slaytına bir ActiveX denetimi eklemeniz ve bu denetimden Flash dosyasına bir bağ oluşturmanız gerekir. Ayrıca dosyanın sunu içine katıştırılması seçeneğini de kullanabilirsiniz.
Sununuzda Flash dosyası çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:
1.Bilgisayarınıza Macromedia Flash Player programını kurun.
2.Animasyonu çalıştırmak istediğiniz slaytı PowerPoint'de normal görünümde görüntüleyin.
3.Görünüm menüsünde, Araç Çubukları'na gelin ve Denetim Araç Kutusu'nu tıklatın.
4.Denetim Araç Kutusu'nda Diğer Denetimler'i (üzerinde çekiç ve anahtar simgesi olan düğme) tıklatın.
5.Listeyi kaydırın ve Shockwave Flash Object'i tıklatın ve denetimi çekmek için slayt üzerine sürükleyin. Animasyonun büyüklüğünü ayarlamanız gerekirse, herhangi bir noktada tutamaçları sürükleyerek denetimi yeniden boyutlandırabilirsiniz.
6.Shockwave Flash Object nesnesini sağ tıklatın, ardından Properties'i tıklatın.
7.Alphabetic sekmesinde Movie özelliğini tıklatın.
8.Değer sütünunda (Movie hücresinden sonraki boş hücre) çalıştırmak istediğiniz Flash dosyasının bulunduğu yere ilişkin dosya adını da içeren tam sürücü yolunu (örneğin, C\:Belgelerim\Dosyaadı.swf) veya URL'yi yazın.
9.Animasyonun nasıl çalıştırılacağına ilişkin belirli seçenekleri ayarlamak için aşağıdaki işlemleri yapın ve işlemleri tamamladığınızda Properties iletişim kutusunu kapatın:
• Playing özelliğinin True olarak ayarlandığından emin olun. Bu özellik slayt görüntülendiğinde dosyanın otomatik olarak çalıştırılmasını sağlar. Flash dosyasında yerleşik bir Başlat/Geri Al düğmesi varsa Playing özelliği False değerine ayarlanabilir.
• Animasyonunun yinelenerek çalıştırılması istemiyorsanız Loop özelliğinde False değerini seçin (hücreyi tıklatarak bir aşağı ok tuşu görüntüleyin ve False değerini seçin).
• Sununun başka sunulara geçirilebilmesini sağlamak üzere Flash dosyasını katıştırmak için EmbedMovie özelliğinde True değerini tıklatın. (Ancak, Flash dosyasının çalışması için bu sunununun çalıştırılacağı bilgisayarlarda Shockwave Flash Object nesnesinin kaydettirilmesi gerekir.)
10.Animasyonu çalıştırmak için: Slayt normal görünümde görüntülenirken PowerPoint penceresinin sol alt bölümündeki Slayt Gösterisi düğmesini tıklatın (veya F5 tuşuna basın ya da Slayt Gösterisi menüsünde Gösteriyi Görüntüle'yi tıklatın).
11.Slayt gösterisinden çıkmak ve normal görünüme dönmek için ESC tuşuna basın.

Umarım işinize yarar ve güzel çalışmalarınızı burada da görürüz...