Power Point Slayt Gösteriminde Müzik

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
16.08.2026
Merhaba,
Slayt olarak hazırladığım sunya müzik eklemiştim.Fakat başka bir bilgisayarda çalıştırdığımda bu müzik çıkmadı.
Neden acaba?
Nasıl yapabilirim..

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
16.08.2026
Ne diyeyimki.Pardon. :oops:
Teşekkürler.
Alışacağız artık

Arkadaşlar merhaba,
Konu ile bende ilgilendim. Çünkü 1. sınıf okutuyorum ve müzikli sunular hazırlamam gerekiyor.
Sevgili leventm, [url]http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=4956 [/url] [sayfasında:
Ã?ncelikle bir mp3-midi çalar programı açın ve sunuda kullanacağınız müziği çalıştırın. Point programındada Ekle-film sesler-ses kaydet butonuna basarak çalan müziği pointin içine kaydedin
demiş. Ben denedim . Fakat sesi kaydedemedim. Acaba bir mikrofon mu gerekiyor?
Selamlar

Arkadaşlar,
Hemen kızmayın :(
Bizim zamanımızda radyolu teypler vardı. Biz radyoda çıkan güzel türküleri ara kablosu olmadan doğrudan teybe kaydederdik. Þimdi de öyle olacak zannettik.
Demek ki mikrofonsuz olmuyormuş.
Selamlar

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
16.08.2026
Bizim zamanımızda radyolu teypler vardı.
Bizim zamanımızda da kızdırmalı lambalı radyolar vardı. :p

Bende kaydet olayını fazla çözemedim.Vede vazgeçtim dinlemesinler müzik falan..
Zaten zırt pırt slayt mailler geliyor,onları okumadan siliyordum.Benimkinide öyle yapacaklar nasıl olsa.. :hey: :hiho:
Herkese teşekkürler.

Sevgili htsumer,
Ben FOSİL olduğum ortaya çıkmasın diye o kadar geriye gitmedim. :D (tevellüt:1962) Lambalı radyolara ucundan bucağından biz de bulaştık. Sonra dediler ki Transistör diye birşey icad edilmiş. Radyolar ufalıp cebe girecekmiş...Biz : Yok deve... olurmu öyle şey ... falan diye itiraz ettik.
Tabii bunlar Aslen gerçek. Fakat şimdi şaka gibi geliyor.
Ben evde slayt hazırlayıp okula götürüyorum. Zamane çocukları görmeden inanmıyorlar(!). Mecburen hem göze hem kulağa hitap etmek zorunda kalıyorum.
Bir şekilde olaya çözüm bulmam lazım.
Selamlar

:yardim: Arkadaşlar sunularda eklediğiniz müzik ve filmlerin başka bilgisayarlarda da çalışması için çalışma tamamlandıktan sonra dosya münüsünün içinde "Paketle gönder" seçeneği vardır dosyayı paketleyerek exe haline getirir. ve hangi bilgisayarda göterecekseniz o bilgisayada dosyayı kurduktan sonra hiç sorunsuz çalışır. aksi takdirde dosyayı diskete ve cd ye kaydederseniz sadece slayt kısımlarını ve resimleri kaydeder film ve müzükleri kaydetmez sizin gösterdiğiniz harddiskteki adresten çalar. ama paketlerseniz dosya ile ilgili ne varsa bir araya toplar ve hangi bilgisayarda çalarsanız çalın sorun çıkmaz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn milhanalp

Müziği kaydetmek için mikrofona gerek yok, benim yukarıdaki linkte bulunan dosyalarımdaki müzik mikrofonsuz kaydedilmiştir. Yine o linkte Sn ALPEN'in teknik açıklamaları mevcut, okumanızı tavsiye ederim. Ã?zellikle de sayfa3 ve sayfa4 ü inceleyin.

dosya münüsünün içinde "Paketle gönder" seçeneği vardır dosyayı paketleyerek exe haline getirir.
Sn:teknik'in

Söylediklerinden bunları anladım ben hiç denemedim. İnşallah yanılmıyorumdur.

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
16.08.2026
teknik' Alıntı:
ne varsa bir araya toplar ve hangi bilgisayarda çalarsanız çalın sorun çıkmaz.
Bu daha pratik bir yöntemmiş.Teşekkürler..
Sayın abazya sizede ayrıca teşekkürler.

Ofis 2003 de hiç çalışmadım daha öceki sürümlerde Dosya menüsünde Paketle gönde seçeneğinde idi ofis 2003 de CD için Paketle olarak değişmiş olabilir ama aynı işlevi görmesi gerekir. Eğer faydalı oldu ise iyi çalışmalar.

Sayın Milhanalp sizin ne demek istediğinizi tam anlamadım. yukarıda powerpointte hazırlanan bir müziğin başka bilgisayarda açılmadığı soruluyordu ben ne yapılması gerektiğini açıklamaya çalıştım. konu soru bölüm hepsi ilgili yerde acaba bunu açıklamanın yeri burası değilde acaba neresi olabilirdi?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın teknik

Sayın milhanalp'i yanlış anlamışsınız bence. O da sayın Abazya gibi resim ekleyerek sorunuza cevap yazmak istemiş fakat eklediği resim çıkmamış nedense.

Eklediği resim yerine, hata bildirimi olarak "tripod" yazan o küçük resim gelmiş foruma.

Sayın teknik,
Sağolsun zerige arkadaşımız halimize tercüman olmuş. Ben de resim gönderip dosya menüsü hakkında bilgi almak istedim. Çünkü benim kullandığım sürümde "CD için paketle" seçeneği yok. Onu sormuştum. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.
Sayın leventm,
itiraf ediyorum: 1. sayfayı okuduktan sonra linkten çıkmıştım. Sayfaların tamamını okuyup yeniden deneyeceğim. İnşallah hiç kimseyi boşuna meşgul etmemişimdir.
Saygılarımla