performans ölçmek

Excel Vers. ve Dili
2002
merhabalar ;

performans tablosu oluşturmak istiyorum.ekte göstermiş olduğum gibi bir tablo düzenledim. puanlamada baz alıncak satgeltar(N) sütunu olacak. ancak N sütununda boş olan satırlar var. bunlarda puanlamayı etkilemeli. boş olan her satır için ilgiliye 5 puan ,dolu olansatırlarda bugünden itibaren geçiken hergün içinse 0,5 puan vermek istiyorum.hem müşterilerin ,hem tedarikçilerin ve hem de ilgililerin performansını özetlemek istiyorum. konuyla illgili acil yardımlarınızı bekliyorum .

şimdiden teşekkürler....

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın zakkwylde,

İstediğiniz böyle birşey mi acaba ? (R Sütunundaki butona tıklayınız)

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
2002
çok teşekkürler skorpiyon ;

bu verileri aynı şekilde c ve d sütunlarına da uygulamak istiyorum. yapılabilir mi.

ortalama olarak verilen veriler neye göre hesaplandı.bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2002
çok teşekkürler skorpiyon ;

bu makroyu yaklaşık 12000 satırlık bir tabloda düzenlemek istiyorum. uygulamak mümkün mü. makroyu kopyaladığımda hta veriyor. yardımcı olursanız sevinirim..

Tekrar teşekkürler

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın zakkwylde,

Elbette, bu veriler C ve D sütunlarına da uygulabilir.

Ortalama olarak verilen değer, O hücresinde kaç adet t geçmişse (örneğin 3 diyorum), yan taraflarındaki puanlamalar toplatılıp 3'e bölünerek alınmıştır.

Yani birinci t'nin puanı + ikinci t puanı + üçüncü t puanı 'nın toplatılarak
3 adet t geçtiği için 3'e bölünmüş halidir.

Not : Yalnız sizin D20 hücreniz boş. Bu hesaplamada sizin için problem olabilir.

Eğer yukarıdaki açıklamalar size uygunsa C ve D sütunu içinde aynı uygulamayı yapmaya çalışayım.

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
2002
bu yardımlar için ne söylesem az çok saol skorpiyon ;

d20 hücresi alt ve üstsatındaki herhangi bir firma olabilir. normalde dolu olmak zorunda ... sadece n sütunun da boşluk olabiliyor.

ayrıca bu makro benzer başka bir tabloda çalışabilir mi..

kolay gelsin

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın zakkwylde,

Aynı sütunları kullanmak kaydıyla, evet başka bir tabloda çalışır.
Siz farklı sütunlar kullanmak istiyorsanız, kodlarda ilgili yerleri değiştirmelisiniz.

Ben C ve D sütunları için gerekli düzenlemeyi yapmaya çalışayım.

Saygılarımla...

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın zakkwylde,

Şu an işim çıkması sebebi ile ayrılmak durumundayım. Nasipse yarın akşama (eğer benden önce davranan olmaz ise :p) halletmeye çalışırım.

Hayırlı Geceler...

Saygılarımla...

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın zakkwylde,

Dilerim istediğiniz gibi olmuştur. (İşler ters gitti, erken döndük :) )

Kolay gelsin, Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
2002
teşekkürler

skorpiyon teşekkür ederim.ellerine sağlık.