Parçaalma yardım.

Excel Vers. ve Dili
Evde 2003 TR / İşte 2003 TR
Merhaba Arkadaşlar ,
K sütununda 10'dan başlayıp 20 karektere kadar metin ve rakam karışık.Ben bunlardan 10.karekteri L sütununa al. 20.karekteri M sütununa almasını istiyorum mümküdür acaba böyle bir şey?
İlgilenenlere şimdiden Tşk.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

=PARÇAAL(A1;10;1)

10 yerine 20 yazarsanız 20. karakteri almış olursunuz..

.

Excel Vers. ve Dili
Pardon belirtmemişim.Makro da yapmak mümkün mü.Sitenize yeni üyeyim ve fazla bilgim yok.Tşk.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Gökhan bey hazırlamış olduğum Excel dosyasını nasıl buraya ekleyebilirim böylece dosyayı görürseniz daha iyi olcak sanırım.

"cevap yaz" butonuna tıklayın

"dosya ekle/sil" butonuna tıklayarak dosyanızı "upload" edin ardından
en alttaki "Yanıtı gönder" butonuna tıklayın

Excel Vers. ve Dili
Gökhan Bey Mrb,Tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın.Dosyayı ekledim iki sheet var biri benim sizlerden alıp uyguladığım kodlar diğeri ise rapor.
Sizin vermiş olduğunuz kodlar la benim liste deki kodları birleştirip çalıştırmak mümkün mü?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Gökhan Bey Mrb,Tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın.Dosyayı ekledim iki sheet var biri benim sizlerden alıp uyguladığım kodlar diğeri ise rapor.
Sizin vermiş olduğunuz kodlar la benim liste deki kodları birleştirip çalıştırmak mümkün mü?

Uzman arkadaşlar lütfen yardımcı olun.söylediğim gibi bir sey yapılabilirmi yada yapılamaz mı en azından onu bildirirseniz sevinirim.Dosya Ekte.Tşk.

Excel Vers. ve Dili
Gökhan Bey Hoşgeldiniz,
Bende sizi bekliyordum:)
yardımcı olacak biri çıkmadı henüz.Sizi rahatsız edicem yine kusura bakmayın.Dosya ile ilgili yardımınızı rica eder saygılar sunarım.