Outlook ile otomatik mesaj silinmesi

MERHABALAR. MICROSOFT OUTLOOK 2003 DE GONDERILEN BIR MAILLIN FORWART LANMISIN VE BELIRLI BIR ZAMAN SONRA KENDILIGINDEN SILINMESINI NASIL YAPABILIRIM.
SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM :kafa:

MERHABALAR. SANIRIM BIR YANLIS ANLASILMA OLDU,SIZIN GONDERDIGINIZ OUTLOOK EXPRES ICIN GECERLI . BENIM ISTEDIGIM MICROSOFT OUTLOOKTA YENI BIR MAIL GONDERIRKEN BU MAILLI KARSI TARAF OKUDUKTAN SONRA BASKASINA GONDEREMEMESINI.SAVE EDEMEMESI VE BENIM SECTIGIM BIR ZAMAN DA OTOMATIK SILINMESI TESEKKUR EDERIM TEKRAR

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
POYRAZERR' Alıntı:
MERHABALAR. SANIRIM BIR YANLIS ANLASILMA OLDU,SIZIN GONDERDIGINIZ OUTLOOK EXPRES ICIN GECERLI . BENIM ISTEDIGIM MICROSOFT OUTLOOKTA YENI BIR MAIL GONDERIRKEN BU MAILLI KARSI TARAF OKUDUKTAN SONRA BASKASINA GONDEREMEMESINI.SAVE EDEMEMESI VE BENIM SECTIGIM BIR ZAMAN DA OTOMATIK SILINMESI TESEKKUR EDERIM TEKRAR
Böyle bir şeyin mümkün olduğunu sanmıyorum.
Mesaj sizden çıktığı anda zaten karşı tarafın malı sayılır. Onu ne yapacağına kendisi karar vermeli.
Bence..

X

xxrt

Misafir
Kendi Kendini imhamı??..Biraz zor dostum..Bu göndereceğin ve silinmesini istediğin maildeki dosyamı yoksa e-mailin kendisimi?

SAYIN ARKADASLAR.
BOYLE BIR SEY, MESAJI GONDERIRKEN ONUN FORWART LANMASINI ENGELLEMEK COPYALAYAMAMASINI SAGLAMAK. BELLI ZAMAN SONRA SILINMESI MUMKUN CUNKU OFFICE2003 CIKTIGI ZAMANLARDA TURKIYE SORUMLUSU BOYLE BIR TANITIM YAPMISTI AMA BENIM PEK ISIME YARAMADIGI ICIN KULLANMAMISTIM LAKIN SU SIRALAR KULLANMAM GEREKIYOR ONUN ICIN IHTIYAC DUYMUSTUM. EGER BILGINIZ OLURSA BANADA HABER VERIRSENIZ SEVINIRIM

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın POYRAZERR,
gerçekten böyle bir uygulamadan şimdiye kadar haberim olmadı.
Ancak mantıken baktığımda ban pekte mümkün gelmiyor.
Günümüzde artık sizin makinenizden bir çok bilgiyi sizden izinsin alıyorlar(çalıyorlar). Sizin bilerek ve isteyerek başka birinin eline teslim ettiğiniz bilgiyi veya yazıyı koruyacak bir sistem düşünemiyorum.
Ama herzaman yazıyorum, artık gördüğümüz ve yaşadığımız bir çok şeye şaşıramadığımız bir çağda yaşıyoruz. Belki böyle bir şey vardır bile.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Arkadaşlar outlook ile ilgili bir soruda bende var buraya devam edeyim dedim.

Outlook ta ki adres çubuğundaki http adreslerini silmek tamamen temizlemek
istiyorum bunu nasıl yapacağım.Explorer de araçlar seçenekler içinde geçmişi
sil dediğimizde tertemiz olurdu bunda nesıl yapılıyor.Fazla kurcalayıp ayarları
bozmaktan çekiniyorum.Bilaen arkadaşlar bir yardım.

Sağolun.. :hey:

HEZA
BU SOYLEDIGIN EXPLOLER ILE BAGLANTILI OLMA IHTIMALI VAR SANIRIM ORDAN TEMIZLEDIGINDE SANIRIM OLUR. AMA ISTERSEN BIR PROFRAMGONDEREYIM BU GUZELBIR TEMIZLIK YAPIYOR.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Benim konu hakkındaki fikrim (Office2000 doğrultusunda);

Eğer MS Outlook ile gönderilen dosya bir Office dosyası ise (Word, Excel, PP, Access, Visio) bu uygulamanın altında yazılacak bir VBA proseduru ile bu iş yapılabilir ama mail'i alan kişinin makroları aktif halde dosyayı açması lazım.

Başka bir yol da, maili alacak kişinin bilgisayarında MS Outlook altında bir VBA prosedürü yazılabilir.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Þu an bilgisayarda explorer ayarlarına giremiyorum sadece outlook ayarları
açık oradan adres çubuğunu temizleme yapmak istiyorum.Programı kurup çalıştırma
durumu yok.O nedenle tamamen manuel çözüm lazım. :)

BENIM GONDERECEGIM PROGRAMI KURMAYACAKSIN SADECE CALISTIRACAKSIN FAZLA,KULLANILMAYAN TUM DOSYALARI SILIYORU ZARARLI BIR SEY DEGIL MERAK ETME

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Tamam bir deneyelim o zaman mail atıver bir zahmet.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzdan anladığım doğrı ise şöyle yapabilirsiniz. Adresler butonuna basın, çıkan sayfadaki tüm adresleri seçerek delete ile silin.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Olmuyor öyle leventm dostum.
Nasıl seçipte delete yapıyorsun ben yapamıyorum. :kafa:

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
POYRAZERR dostum gönderdiğin program işime çok yaradı teşekkürler.

Bence herkes banada gönder dememesi için mod yada admin arkadaşlara
bu programı yollada buraya koysunlar.

Teşekkürler. :hey:

X

xlsx

Misafir
Selam
Sıklıkla kullandıgımız bir özellik bu arkadaslar..Yani gönderilen bir mail bizim belirledigimiz bir saat ve dakika da silinebilir
Yeni bir mail sayfası actıktan ve bilgilerimizi yazdıktan sonra önce o mail sayfasının Options secenegini acıp daha sonra acılan pencerede Expires After secenegini tikleyerek aktif olmasını saglıyoruz.
Daha sonra zaten yanında bugune ait tarih mevcut.Saat olarak da manuel silinmesini istedigimiz saat ve dakikayı girerek pencereyi kapatıp mailin File bölümünden girerek Save butonuna basmamız yeterli.Gönderdigimiz mail silindiginde Sent bölümünde de üzeri çizilmiş bir şekilde görülür.
Ayrıca daha önce attıgınız bir maili de SENT icersinden bulup Expire dakikasını ayarlayarak kullanıcının inboxında yer alan mailinde gecerlıliginin olmadıgında dair üzerinin çizilmiş hale getirilmesini de saglayabilirsiniz.
:hey:

X

xlsx

Misafir
aynı zamanda bir de yanlıslıkla attıgımız ama sonra yanlıs bir mail ya da okunmaması gereken bir bilgi oldugunu farkettigimizde de yapılacak şeyler var.
Yani o maili tekrar geri cagırabılıyoruz.Bu yukarıda anlattıgım işlemlerden biraz farklı.
Bir mail attınız ama o mailin o kişi tarafından okunmamasını istiyorsanız elinizi cabuk tutup SEND ITEMS bölümüne girip attıgınız maili bulun.O maili actıktan sonra Actions bölümüne girdiginizde Recall this message kısmına tıklayın.Yani maili geri çekilmesi işelimini yapıyorsunuz bu sekılde.(Silinecegine dair bir mesaj kutusu daha cıkacak )ok demeniz yeterli.Karsı taraf maili okumak istediginde gri bir ekran ile karsılacak ve mailin sizin tarafınızdan geri cagrıldıgı mesajını okuyacak..Yani attıgınız bilgileri göremeyecek...:)