Otomatik süzme yapmadan açılsın

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Dosyamda birden fazla sütunda otomatik süz kullanıyorum ancak otomatik süzme yapıldıktan sonra kaydettiğim dosyam tekrar açıldığında süzülmüş şekliyle kalıyor.
Benim yapmak istediğim dosyam açıldığında, tüm sayfalardaki otamatik süz seçimlerinin 'TÜMÜ" şeklinde olması. Yani süzülmemiş şekilde açılması.
Makrolarla bunu yapabilmek mümkündür.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Dosyanızın yapısını bilmediğim için kendimce örnek bir dosya hazırladım. Dosyayı açtıktan sonra sayfaların A sütunlarına filtre uygulayıp verileri süzün ve dosyayı kaydedip kapatın. Dosyayı tekrar açtığınızda otomatik olarak tüm sayfalardaki filtre kriteri TÜMÜ olacak şekilde ayarlanacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın COST_CONTROL öncellikle ilginizden dolayı çok teşekkürederim. İletinizdeki dosyayı inceledim. Fakat benim sayfalarımda sadece A sütünlarında değil, birden fazla sütünda otomatik süz kullanıyor. Bu nedenle kodu kendi sayfama uygulayamadım.
Sizden rica etsem, ekteki dosyamda nasıl bir kod uygulayabileceğim konusunda bilgi alabilirmiyim.

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın kmlpyrz,

Sayfa1(BİLGİ) 'deki kodlarınızın en son satırına,

Range("A1:Z65500").AdvancedFilter Action:=xlFilterInPlace, Unique:=False

komutunu ekleyip bir deneyin. Sanırım işinizi görecektir.

Saygılarımla...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sayın Sertkaya ilginizden dolayı teşekkür ederim. İletinizdeki kodu uyguladım ama kod çalıştığında otomatik süz işaretleride kayboldu.
Bu sorunu da;

Range("E56:S65500").AdvancedFilter Action:=xlFilterInPlace, Unique:=False 'Otomatik süz filtresini aç

Range("E55:S55").Select
Selection.AutoFilter 'Seçilen bölüme otomatik süz filtresi ekle

kodunu kullanarak tekrar otomatik süz yaptırarak hallettim.

Yardımlarından dolayı Sayın COST_CONTROL'e ve Sayın Sertkaya'ya teşekkür ederim.