otomatik sıralama

Excel Vers. ve Dili
2013 tr

a ve b sütunlarında verilerim var ayrıca c sütununda a sütunundaki verilerin aynısı ancak farklı satırlarda verilerimde var, ayrıca c sütununda a da olmayan verilerimde var yapmak istediğim a ve b sutünü sabit kalıcak eğer a daki veri ile c deki eşitse c a ile aynı satıra taşınacak ve d dekilerde c ile birlikte taşınacak eğer yoksa alttaki boş bir satıra taşınacak bu işlemi nasıl gerçekleştiriceğimi bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
İstediğin macro ile olur. Daha net ne için kullanacağını anlatırsan formullede yardımcı olurum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
sen detaylıbilgi vermezsen yada ne yapmak istediğini tam olarak anlatmazsan sana kimse yardım etmez. Sen kendi kendine bir çözüm buluyorsun ama belki daha basit ve mantıklı çözümleri vardır. Sen elinden geldiği kadar çaba gösterirsen bu formda sana yardımcı olacak çok kişi var.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
http://imageshack.us

a ve b sütunlarında verilerim var ayrıca c sütununda a sütunundaki verilerin aynısı ancak farklı satırlarda verilerimde var, ayrıca c sütununda a da olmayan verilerimde var yapmak istediğim a ve b sutünü sabit kalıcak eğer a daki veri ile c deki eşitse c a ile aynı satıra taşınacak ve d dekilerde c ile birlikte taşınacak eğer yoksa alttaki boş bir satıra taşınacak bu işlemi nasıl gerçekleştiriceğimi bilmiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim
Merhaba,

Ekteki örnek işinizi görür mü?

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013 tr
espiyonajl teşekkür ederim tam olarak istediğim buydu