Otomatik başlık atma ve çalışma sayfalarının görünmesi

Excel Vers. ve Dili
2003
Otomatik başlık atma ve çalışma sayfalarının görünmesi

Yapmış olduğumuz çalışmada Formu Açtıktan sonra karşımıza gelen Operasyon Nosu bölümünden operasyon nosu ve adını seçiyoruz sonra karşımıza userform2 geliyor. Burda Yapılan iş kısmına seçmiş olduğumuz operasyon nosu ve adı nasıl gelir? Birde aşağıda bulunan ÜTK kısmına sadece ÜTK çalışma sayfalarını nasıl eklerim? Girmiş olduğum bilgileri kaydet dediğimde o çalışma sayfasına kayıt yapabilmesi için...??

Excel Vers. ve Dili
excel2003 Tr
Private Sub ComboBox1_Change()
Sheets("setup").Select
Unload Me
UserForm1.Label7 = ComboBox1.Value
UserForm1.Show
End Sub

kodu böyle diğiştirebilirsin ancak şöyle bi problemin olacak comboboxta 2 satır görüntülediğin için ilk satırda yazılan numara labelde gözükecek.sana tavsiyem şu koduda değiştir ve dene

Private Sub UserForm_Initialize()
ComboBox1.ColumnCount = 2
ComboBox1.RowSource = "setup!b2:b" & Sheets("setup").[a65536].End(3).Row
End Sub
belki işine yarar

Excel Vers. ve Dili
2003
Dostum yardımın için teşekkür ederim öncelikle ama ben yapılan iş kısmına operasyon adını yazmak istiyorum zaten numarası önemli değil. Birde ÜTK noyunun içine ÜTK çalışma sayfalarını nasıl atarım? verdiğin kodları denedim ama olmadı. Yardım ederseniz sevinirim...

Excel Vers. ve Dili
ev: Ofis 2007- Win Xp
iş: Ofis 2010- Win Vista
comboboxta görünmesini istemediğimiz çalışma sayfaları bu örenkte Sheets.count-2 olarak konmuş ve çalkışma sayfları ç.kitabının sonunda başında veya rasgele olduğu durmlarda nasıl bir töntem izlenmelidir. saygışarımşa