ondalik basamaklar

selam;
tabloda parasal tutar kolonum var. parabirimi ve ondalik basamak sayısı 3 olacak şeklide tasarladım.
ancak tablo da varolan herhangi bir değeri değiştirmek için içine girdiğimde yada formda örneğin 14 olan değer 13,998000012 gibi görünüyor.
Bu şeklide görünsün istemiyorum bir de hesaplama yaparken sanki 14 değilde uzun olan sayıdan hesaplama yapıyor....???

Not: 6 gibi ondaliksız tamsayıları bile 6,000 olarak görmeye razıyım. lütfen yardım.

İlgi alakalarınız için şimdiden teşekkürler...

Bir de access ile ilgili örnek veya yardım alabileceğim url leriniz varsa benimle de paylaşırsanız sevinirim...

bu sorunun sistemle de ilgili olabilir... öncelikle denetim masasında para birimi olayını virgülden sonra üç hane olacak şekilde bir ayarla istersen belki çözümü budur...

SAYIN semih1966
ONU Ã?RNEK OLARAK VERDİM BEN. BAÞKA ALANLARDA DA AYNI SORUN VAR. YANİ SADECE PARA BİRİMİ İLEİLİNTİLİ DEÐİL

YİNE DE FİKRİN İÇİN SAÐOL

G

Guest

Misafir
=YUVARLA() formulu ile değerlerdeki rakamların küsüratlarını yok edebilirsiniz fakat bu işlemi aynı yücreye yapmak isterseniz macroyla güzel bir sonuca ulaşabilirsiniz.

teşekkürler ancak yanlış anlaşılma oldu sanırım şöyle ki;
decimali 3 olan ve değeri örneğin 15 olan hücreme formda değişiklik yapmak için tıkladığımda karşıma 14,99856768 gibi bir değer geliyor ve ben onu değiştiriyorum. bu gelmesin istiyorum direk 15 gelsin ben o değeri değiştireyim. accesde yeniyim. yuvarla komutunu nereye yazacağımı anlamadım. table içindeki field in validation rulesine de yazdım formdaki textboxın propertiesine de yazdım ancak olmadı.. bir de eğer çözüm makro olacaksa onu da nasıl yapacağımı net olarak bilemiyorum...:(
ilgi ve alakanız için tekrar teşekkürler...