Metni Sütuna Dönüştürme (Formül yada Makro)

Excel Vers. ve Dili
2016 MSO Standard
Merhaba,

Linkteki örnek dosyada göreceğiniz üzere A sütununda her hücrede tablo verisi olmayan fakat tablo gibi gözüken satır verileri arasında 3 karakter boşluk olan bir veri yığını var. Burada dakika dakika bir maç için hesaplanmış bazı olasılıklar var. Bu verileri soldan sağa 90 dk. boyunca yazdırmak istiyorum. Örnek olarak B-P sütunları arasında 0. dk verileri mevcut fakat Q sütunundan itibaren 1 ve diğer dakikalar olarak devam etmesi gerekiyor.

Formülle oluşturmayı denedim fakat uzunluk/boşluk karakter sayısına göre formül bir noktada hatalı çalışıyor; bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Link : Metni Sütuna Dönüştürme

Excel Vers. ve Dili
2016 MSO Standard
Sayin Ayhan, forumu inceledim zaten hazir kodlarla ve fornullerle denedim ama sanieim metinle ilgili bir problem var. Donusturme sihirbazi ile sadece dakika 0 donusturuluyor; metnin tamami donusmuyor. Basarili olamadim ne yazikki. Tesekkurler.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu işlemi Google E-Tablo üzerinde aşağıdaki formülle yapabilirsiniz.

Sayfaya yeteri kadar sütun ekleyip deneyiniz.

=SPLIT(TRIM(A2);" ")

Excel Vers. ve Dili
2016 MSO Standard
Bu işlemi Google E-Tablo üzerinde aşağıdaki formülle yapabilirsiniz.

Sayfaya yeteri kadar sütun ekleyip deneyiniz.

=SPLIT(TRIM(A2);" ")

Cevabınız için teşekkürler, işlemi uyguladım fakat linkteki dosyadan göreceğiniz üzere 6.05 olması gereken değer 06.05 çıkmakta; dönüşümde hata oluşmaktadır. Link