Makrolu excel acilirken CAKISMA oluyor..

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
Merhaba arkadaslar,

Makrolu excel calisma dosyami eger yeni actiysam ve bu sirada baska excel dosyalari önceden aciksa daha ilk makroyu calistirirken hata veriyor.

Örnegin yapmasi gereken ilk islem olarak basitce bir "Listbox.additem" islemini yapamiyor..Bu arada diger hic bir excel dosyasinda ne bir makro var ne de bir listbox..

Cakisma nedeni olarak aklima ilk gelen "sheet" isimleriydi..Ama makrolu dosyamdaki sheet isimlerini de özel yaptim yani diger dosyalardakilerle alakasi yok..

Ama eger önceden digerlerini kapatip ilk makrolu excel dosyami acarsam sonra digerlerini de acarsam herhangi bir hata vermiyor. Tikir tikir calisiyor..

Böyle bir cakismayi önelemek icin genel olarak ne gibi bir ayar yapmam gerekir? Yani istiyorum ki makrolu dosyam digerlerinden tamamen bagimsiz calissin..

NOT: Calisma dosyam sirket bilgilerini icerdigi icin örnek olarak dosyayi ekleyemedim..

Simdiden tesekkürler..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eğer dosyanızdaki makroların diğer dosyalarla bağlantısı yoksa hata vermesi pek mantıklı değil. Özellikle dosyanızda bir auto_open prosedürü varsa bundaki kodları verirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
Günaydin Levent Bey, yanlis anlasilmasin dosyam acilirken degil makro devreye girince hata veriyordu..Ancak gariptir ki az önce baska dosyalar da acarak ilgili dosyayi test ettim bir sorun cikmadi anlamadim ne zaman neye göre takiliyor??? Tekrar ayni sorunla karsilasirsam daha detayli yazmaya calisacagim tesekkürler..