Makro ile SQL sorgusu yapmak.

Öncelikle herkese merhabalar,

Excelde SQL'den sorgu yapıp çalışma sayfasına yazdırıyorum. İlgili kodu hazırladım ama çok fazla bilgim olmadığımdan bir yerde takıldım.

Sorunum şu;

benim bilgisayarımda çalışan sorgu başka bir bilgisayarda çalışmıyor. Yazdığım kod:

Sub Makro1()
With ActiveSheet.ListObjects.Add(SourceType:=0, Source:=Array(Array( _
"ODBC;DSN=Server;Description=Mikro Programı 01 Şirketi;UID=serkan;Trusted_Connection=Yes;APP=2007 Microsoft Office system;WSID=SERKAN" _
), Array("AY;DATABASE=MikroDB_V12_01")), Destination:=Range("$A$1")). _
QueryTable
.CommandText = Array( _
"SELECT TOP (100) PERCENT cari_RECno AS [KAYIT NO], cari_kod AS [CARI KODU], cari_unvan1 AS [CARI ISMI], dbo.fn_CariHesapOrjinalDovizBakiye('', 0, " & Chr(13) & "" & Chr(10) & " cari_kod, '', 0, NULL, NUL" _
, _
"L, 0) AS BAKIYE, dbo.fn_CariTip(cari_tipi) AS TIP" & Chr(13) & "" & Chr(10) & "FROM dbo.CARI_HESAPLAR WITH (NOLOCK)" & Chr(13) & "" & Chr(10) & "WHERE (cari_tipi = '0') AND (dbo.fn_CariHesapOrjinalDovizBakiye('', 0, cari_kod, '', 0, NULL, NULL," _
, _
" 0) > 0.01) AND (cari_kod NOT LIKE 'I%') AND " & Chr(13) & "" & Chr(10) & " (cari_kod NOT LIKE 'Z%') AND (cari_kod NOT LIKE 'H%')" & Chr(13) & "" & Chr(10) & "ORDER BY [CARI KODU]" _
)
.RowNumbers = False
.FillAdjacentFormulas = False
.PreserveFormatting = True
.RefreshOnFileOpen = False
.BackgroundQuery = True
.RefreshStyle = xlInsertDeleteCells
.SavePassword = False
.SaveData = True
.AdjustColumnWidth = True
.RefreshPeriod = 0
.PreserveColumnInfo = True
.ListObject.DisplayName = "Tablo_Server_kaynağından_sorgula"
.Refresh BackgroundQuery:=False
End With
End Sub

Sorun çıkartan kod kısmı tahminimce:
With ActiveSheet.ListObjects.Add(SourceType:=0, Source:=Array(Array( _
"ODBC;DSN=Server;Description=Mikro Programı 01 Şirketi;UID=serkan;Trusted_Connection=Yes;APP=2007 Microsoft Office system;WSID=SERKAN" _
), Array("AY;DATABASE=MikroDB_V12_01")), Destination:=Range

Bu kod yazpısında ne gibi bir değişiklik yapılırsa, diğer bilgisayarlardada çalışır hale gelir acaba?
Konuyla alakalı bilgi paylaşacak olanlar varsa çok sevinirim.

İyi çalışmalar...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Sanırım yazdığınız kodlar; bir makro kaydı. Hatanın ne olduğunu yazmamışsınız ama bir makinede çalışıp diğerinde çalışmamasının nedenlerinden biri şu olabilir : "MyeDB.DLL" kütüphanesi

Bilmişlikten ziyade, bunu, tahmin olarak nitelendirin lütfen.

Bence, her iki bilgisayarda da "MyeDB.DLL"nin yüklü olup olmadığını kontrol ediniz. Daha ayrıntılı bilgi için "http://yardim.mye.com.tr/"

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Eng
Merhaba

Sayın fpc galiba dediğiniz doğru visual basic editor de iken Tools menüsünden prefences i açalım. Eğer gelen listede başında missing yazanlar varsa onların işaretini kaldırmayı deneyebilirsiniz