Makro Gönüllüsü

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba Arkadaşlar,
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=499
Bu mesajda da görebileceğiniz gibi bir çok üyemiz makro konusunu merak ediyor ve bu alana giriş yapmak istiyor.
Bu konuya destek olmak amacıyla bir yöntem düşündük.
Mokroya hakim bir veya birkaç arkadaş bana bu işi gönüllü olarak yapabileceklerini bildirirlerse
Bilgi Bankası altında "Makro Dersanesi" adında yeni bir bölüm açacağız.
Bu gönüllü arkadaş veya arkadaşlarıda burada mesaj yazmak için tek yetkili yapacağız.
Bu arkadaşlar vakit buldukça makroya başlamak isteyen arkadaşlara bazı dersler örnekler hazırlayıp gönderecekler. Bu bölümde soru cevap olmayacak. Çünkü bunlar daha sonra birer ders notu gibi yeni gelenler tarafındanda takip edilebilecek.

Bu bizim hemen aklımıza gelen bir öneri. Sizlerinde konu hakkında paylaşmak istediğiniz fikir veya önerileriniz olursa sonuçta gözel bir iş ortaya çıkacağına inanıyorum.

Gönüllü arkadaşların Ã?zel Mesajlarını bekliyorum.

Merhaba,

Hüseyin Bey gerçekten bahsetiğniz uygulama faaliyete geçer ise çok iyi
olur.
Þimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Hüseyin Bey; Gerçekten iyi bir fikir, makro bilmiyorum, EXCEL'i işimde de kullanmıyorum, özel olarak bir hobi gibi uğraşıyorum, bu programı çok seviyorum, inanıyorum ki EXCEL ustaları bu "makro dersanesi" için elinden geleni yapacaklardır, şimdiden herkese teşekkürler.

T

TRABLUS

Misafir
Evet arkadaşlar Sayın Hüseyin beyin bu çağrısına lütfen kulak verin. Ben bazı arkadaşları messenger den de uyardım ama pek dikkate alınmadı herhalde.Bizler gibi öğrenmeye aç insanlara öğretmek sizin için görev telakki etmek olsa gerek.Lütfen bu çağrıya kulak verin ve bizleri Makro Dersanesi adı altınta toplayın.Hepinize saygılarımı sunarım

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
Tekrar gündeme taşıyalım diye birşeyler yazıyorum.Arkadaşlar lütfen bu konuda daha duyarlı olalım.

Makro konusunu bilen arkadaşlarımız forumda devamlı cevap veriyorlar
bu da bizlere bu konuda yardım edecek insanların forumumuz içinde
olduğunu gösteriyor.Ama hala ses çıkmıyor.

Sevgili adminimiz Hüseyin bey'e belki ulaşan arkadaşlar vardır ve bu konuda çalışıyorlardır.Bilemediğimiz için konu unutuluyor sanabilirim.

Eğer bir çalışma varsa bir açıklama lütfen..

Tüm arkadaşlara sevgiler..

Hüseyin bey, Yeni başlayanlar forumuna "makroya yeni başlayanlar" adında yapışkan bir başlık açarsa zaten herkes elinde geleni yapacaktır. önemli olan bölümün kurallarını belirlenmesi. günde 5-6 kişi makro hakkında hiçbir şey bilmeyen ve öğrenmek isteyenlere yararlı olacağını düşündüğü 1-2 dökümanı koyarsa zaten 1-2 ay sonra "ben yeni başladım hiç bir şey bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum" diyen arkadaşları direk olarak göndereceğimiz zengin bir arşivimiz olur.

T

TRABLUS

Misafir
Sayın ALPEN beye katılıyorum fakat burada dikkat edilmesi gereken bir konu var oda Makrolara girişi en baştan sona doğru anlatmak yoksa bizler sizin bildiğiniz kadar bilsek yardım istemezdik.Herkes bir örnek verirse o alan karışır gider.Mühim olan belli bir sıra ve düzen içerisinde öğretmek.Yani nereden başlanıyor nereye makro kaydediliyor ne işe yarıyor gibi.Teşekkür ederim.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın heza,
maalesef şu ana kadar gönüllü bir arkadaş bana ulaşmadı.

Bazen gaza gelip, kendim başlayayım diyorum.
Sonra da gerçekleri görüp vazgeçiyorum. :hayir:
Neticesinde bir işe başlamak kolay, zor olan bu işin hakkını verebilmek ve sonuna kadar götürebilmek.

Belki biliyorsunuzdur.
Ben forumun tüm teknik çalışmalarını kendim yapıyorum ve beklediğimizden daha hızlı bir gelişme gösteren forumumuzu içerik olarak hala 3 kişi ile yönetmeye çalışıyoruz.
Bu yüzden sürekli ilgi bekleyecek yeni bir sorumluluğu almak benim için pek uygun görünmüyor.

Forum kuralları hazır olduktan sonra bu yönetim yükünü bazı arkadaşlara moderatörlük teklifi yaparak paylaşmak istiyoruz.

Konuyu gündemde tutmaya devam edeceğim.
Umarım bu olayı gerçekleştirebiliriz.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003 TR
İlginiz için size ve moderatör arkadaşlar red-kid ile türker e Teşekkür ederiz .Böyle bir forumun yönetimi dediğiniz gibi çok hızlı gelişip büyüdüğü için 3 kişi ile kaldırılması zor.

Yazdıklarınızı okuyan bir çok arkadaş size ( DOLAYISIYLA BİZE ) yardım etmeyi seve seve kabul edeceğine inanıyorum.

sevgilerle...

Sanıyorum makro gönüllüsü olmak az çok makro bilenlerin gözünü korkutuyor. İki sebepten. Bir Hüseyin Beyin de dediği gibi bu fazla zaman isteyen bir şey. İkincisi sorumluluk. Galiba bizim gibi makro öğrenmek isteyenler 'armut piş, ağzıma düş' demek yerine sorularımızla konunun gelişmesine olanak sağlayacağız. Forumdan gördüğüm kadarıyla hemen hemen hiç bir makro sorusu zor veya kolay yanıtsız kalmıyor. Hatta iyi niyetli arkadaşlarımız konunun sınırlarını zorlayarak istenenden daha iyisini vermeye çalışıyorlar. Bu vesile ile hepsine tekrar teşekkürler.