Macroda Formuller

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Arkadaslar Ben Bi Stok Takip Calismasi Yapmaya Calisiyorum Yalniz Yazdigim Bazi Formullerde Hata Cikiyor Oysa Baska Yerde Ayni Formulu Yazdigimda Sorun Cikmiyor
Size Dosyayi Gonderiyorum
Ciro Kar Karyuzdesi Maliyet Gibi Yerlerde Formul Hatasi Yaziyo Onlari Duzeltebilirseniz Cok Sevinirm

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Dosyanızda kullandığınız terimlerde boşluklar var bunlarda hataya sebep olur. Tam olarak hepsini kontrol etmedim. İlk tesbit ettiklerim aşağıdakiler.

B35 hücresinde "(1)Eray Diş " ifadesinin sonunda boşluk var. Oysa AF35 hücresinde kullandığınız formülde "=ETOPLA(B35:B501;"(1)Eray Diş";I35:I5O1)" bu ifadeyi boşluk vermeden kullanmışsınız.

Ayrıca formülün sonunda 0 (sıfır) yerine O harfini kullanmışsınız.

Doğal olarakta formül sonucu hata ile sonuçlanıyor. Sanırım diğerlerini kendiniz detaylı kontrol ederek bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Excelde birsayfadaki tablo şeklindeki veriyi bir başka sayfadaki tablo şeklindeki veriye aktarırken otomatik aktarım sağlamak için hangi makro kodunu kullanmalıyım?Bana yardımcı olamanızı rica edrim.Şimdiden teşekkür ederim.Kurban Bayramınızı kutlar sağlık mutluk ve esenlikler dilerim.Fatin

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. Fatin,

Lütfen sorularınızı ayrı ve uygun bir başlık açarak gerekiyorsa örnek dosya ekleyerek sorunuz. Bu şekilde davranırsanız sorularınıza yanıt almanız zorlaşacaktır.