Macro Sİlmek

Excel Vers. ve Dili
MS XP 2007
Merhaba, Çalışma kitabımdaki macroyu visual basic düzenleyicisine gidip siliyorum ve kalkıyor ama hala exceli her açtığımda macroyu çalıştırayım mı diye soruyor. Bu durumu nasıl düzeltirim?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 - Tr
Selamlar, Yazdıklarımın saçma gelebileceğine aldırmayın, tüm seçenekleri sıraladım.

1. Kullandığınız excel dosyasında Userform kullanmış olabilirsiniz ve sadece userformdaki bir macroyu silmiş olabilirsiniz.
2. Çalışma kitabının başka sayfalarında kullandığınız unutulmuş bir macro vardır.
3. Macro bir modül içindedir ve siz modulü iptal etmemiş olabilirsiniz.
4. En sağlamı çalışma kitabınızı eklersiniz, nedenini biri size mutlaka söyler...

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Merhaba, Çalışma kitabımdaki macroyu visual basic düzenleyicisine gidip siliyorum ve kalkıyor ama hala exceli her açtığımda macroyu çalıştırayım mı diye soruyor. Bu durumu nasıl düzeltirim?
Excelin bu soruyu sormaması için makroları silmeniz yeterli değildir. Componentleri de silmeniz gerekir. (modul, form, class)

Buna ek olarak sheet modulleri ve Thisworkbook modulleri de içeriği boş beyaz sayfa olacak şekilde temizleyin tekrar makro uyarısı almazsınız.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Çok teşekkürler.. Modulü nasıl silebilirim acaba?
Modul üzerinde sağ tuşlayıp "Remove Module?" komutu verdikten sonra modulu kaydetmek isteyip istemediğinizi soran mesaj görünecektir. Mesaja "Hayır" cevabı vemeniz yeterlidir.