Listeden en büyük 6 değeri süz sırala

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Değerli dostlar,
Prim listeleme ile ilgili bir sorunum var. İstiyorum ki prim isimli sayfadaki verilerin içinden en büyük 6 değeri en büyük en üste gelecek şekilde sıralayarak süz sayfasına listeleyebileyim. Mesela süz isimli syfa da H1 nolu hücreye yazdığım yaka nosunu süzüp Prim sayfası C sütununa göre.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
en büyük 6.değerin en üste gelmesini mi istiyorsun ? biraz daha açıklayabilir misin

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
eğer öyleyse şu kodu kullanabilirsin en büyük altıncı değeri bulup en üste koyduktan sonra f sütunundaki en büyükten küçüğe doğru sıralıyor >>
Sub en_buyuk_altinci()
Rows("2:2").Insert xlDown
bul = WorksheetFunction.Match(WorksheetFunction.Large(Range("f:f"), 6), Range("f:f"), 0)
Range("a" & bul & ":f" & bul).Copy
Range("a2").PasteSpecial xlPasteAll
Application.CutCopyMode = False
Range("a3:f" & [f65536].End(3).Row).Sort Range("f3"), xlDescending
End Sub
ii çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
ya da ekteki dosyayı inceler misin ?
(cevap veriyoruz ama karanlığa herhalde...)

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Sn.Emrexcel123 öncelikle teşekkür ederim. Kusura bakmayın gönderdiğim dosyadaki modülleri silmeyi unutmuşum. Benim istediğim süz sayfasında sadece son 6 aya ait primlerin listelenmesi. Haricinde bir veri olmamalı. Onlarda en üst satırda son aya ait en büyük, sonraki satırlarda bir öncei, bir önceki aylara ait veriler sıralanacak. Bu sıralama Dönembaşı baz alınarak da olabilir Dönem sonu Baz alınarak da olabilir.

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
yani belirlenen yaka numarasına ait kişinin son 6 aya ait primlerimi demek istiyorsunuz ?

Excel Vers. ve Dili
2003 excel visual basic
anlamış mıyım check edelim >>
yaka numarası yazıldıktan sonra o yaka noya ait kişinin son 6 aya ait prim tutarı süz sayfasında listelenecek değil mi ayrıca dönem başı ve dönem sonu tarihlerinden hangileri göre süzme yapılacak iki tarih olduğu için kararsız kaldım...

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Sn.Emrexcel123 konu doğru anlaşılmış. Sıralama Dönem başı olarak yapılırsa uygun olur. Zaten Dönem başı veya dönem sonu değerlerinin ikisinden biri kıstas alınırsa da farketmez. Çünkü ikisi aynı döneme ait oluyor. Birisi bir ay yenilenince öbürü de bir ay yenileniyor.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Benim istediğim süz sayfasında sadece son 6 aya ait primlerin listelenmesi. Haricinde bir veri olmamalı
Seçenek olarak....

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Değerli dostlar,
Öncelikle cevap gönderdiğiniz için çok çok teşekkür ederim. Emek vermişsiniz sağolun varolun. Sn. Emrexcel123 ben bu sıralamayı süzülmesini istediğim alanın altında da bilgiler olması gereken bir sayfada kullanacağım için önce yaka numarasına ait olan tüm verileri seçip onun içinden yeniden seçme şansım yok. Bu sayfada belirleyeceğimiz sadece 6 sütunu kullanabilmem erekiyor. Bu şekilde olmalı. Sn.As3434 Hazırladığınız kod sanıyorum benim işimi görür. Yalnız şu şekilde değiştirebilirseniz benim işime daha çok yarar. Şu bilgilerin tümü olabilirse: 1.Sütuna Dönem Başı, 2.sütuna Dönem sonu, 3. sütuna Gün, 4.Sütuna Prim. Ayrıca Emrexcel123e yarınki ÖSS sınavında başarılar dilerim. Yanlış anlamadıysam yarın sınavı var diye biliyorum.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sayın kelkitli

Dosyanız ekte . Umarım istediğiniz gibidir.

Dosyayı yeniledim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Sn.AS3434 Tam istediğim gibi. Çok teşekkür ederim. Sağol Varol.