Koşullu biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
2000
Arkadaşlar form 103 sayfamda bazen 200 bazen 4000'e kadar varan barkod numarası girmekteyim bu barkodları ayrıca 0,1,2,3,4 ve kontrol sayfalarınada girmekteyim Form 103 sayfamda koşullu biçimlendirmeyi kullanarak aynı olan barkod numaralarını arka plan rengini sayfalara göre Mavi-yeşil-kırmızı-sarı-turuncu ve mor olarak belirmesini istiyorum ama bu barkod rakamları her ay değişmekte ve farklı numaralar gelmektedir bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.örnek ektedir Not:Makro veya kod yazmayla alakalı bilgim yoktur teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2000
elinize sağlık istenilen sonuç bu ama aradığım cevap bu değil hangi sayfaya hangi rengi verdiğinizi anlamak için listeye rakam ekledim aynı rengi almadı

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
elinize sağlık istenilen sonuç bu ama aradığım cevap bu değil hangi sayfaya hangi rengi verdiğinizi anlamak için listeye rakam ekledim aynı rengi almadı
makro güvenlik seviyenizi düşürerek makroları etkinleştirmeniz gerekiyor. Araçlar/Makrolar/Güvenlik düşük veya orta yapın exceli kapatıp açın.

Excel Vers. ve Dili
2000
makro güvenliğini orta ve düşük yapıp denedim form 103 sayfasındaki rakamlar değilde diğer sayfadaki rakamların arka plan rengi değişti

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
makro güvenliğini orta ve düşük yapıp denedim form 103 sayfasındaki rakamlar değilde diğer sayfadaki rakamların arka plan rengi değişti
İlk mesajımdaki dosyayı güncelledim. İlk dosyada aynı sayfada aynı değer ikinci kez girilidiğinde renklendirme yapan bir koşullu biçimlendirme vardı onu kaldırdım. Diğer konuda ise değişiklik yapmadım. Siz herhangi bir sayfada yeni veri eklediğinizde, bu eklenen değere göre karşılaştırma yapılıyor. Eğer Form 103 sayfasındaki değerlerden diğer sayfalarda olan değer varsa o zaman Form 103 sayfasında renklendirme yapıyor.

Excel Vers. ve Dili
2000
tam istediğim gibi olmuş emeğinize sağlık ama mantğını anlamadım bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim bide dosyayı ods(open office) formatında açınca çalıştıramadım bu konudada yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
tam istediğim gibi olmuş emeğinize sağlık ama mantğını anlamadım bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim bide dosyayı ods(open office) formatında açınca çalıştıramadım bu konudada yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler
ODS formatı ile ilgili bilgim yok.
Mantığına gelince şöyleki. Excelin SheetChange olayı var bu kısma her sayfadaki b sütunlarında değişiklik olduğunda Form 103 sayfasında B sütunundaki değerlerin diğer sayfalardaki sayılarını karşılaştıran bir kod yazdım bunun sonucuna göre de renklendirmeyi yapıyor.

Excel Vers. ve Dili
2000
Ellerinize sağlık teşekkür ederim