Koda buton atama

Excel Vers. ve Dili
Office - 2019 - Türkçe
Buton olmasını istediğin nesnenin üzerinde (Resim) sağ tık+ makro ata + yeni yazan sekmeyi seç +( Sub z() ............ end sub ) noktaların olduğu bölüme kodlarını yaz veya kopyala yapıştır.

Sayfaya bir commandbutton ekleyip butona çift tıkladığınızda kod penceresi gelir araya kodunuzu yazın.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
excel şart değil

illa excel command butona bağlı kalmak zorunda değilsin diyelimki buton ismi ana sayfa olcak o zaman vbasic den modulü açarız ve ana sayfa ne ise o nu:
şimdi v basicden module aç
ve bu kodu uygun yere ekle
Sub Makro3()
' Makro3 Makro
Sheets("LİSTE").Select
Range("A1").Select

LİSTE yerine sayfanın adını yazarsın ve bu şekilde butona sağ clickle makro atarsınız

ayrıca illa excel commoand butona bağlıkalmak şart değil demiştim bunun için şu linke git: http://www.animationonline.com/buttons/buttonsdnew.html?buttonName=deepBlue
ve olinkte açılan sayfada button 1 yazan yere buton adını yaz örnek ANA SAYFA LiSTE SESLİ harfleri küçük yazmalısın İ>i gibi Ş <OLMAZ S ) daha sonra link yazan yeri boş bırak eğer başka buton yapcaksan button 2 ve button 3 ve button 4 seç sonra alttaki make buttons yazan yere tıkla ve butonların hazır şimdi aynı sayfada yaptığın butonun resmine veya butonların resimlerine sağ clickle ve kopyala de ( sakın resmi farklı kaydetme) ve excelde butonu koymak istediğin yere yapıştır şimdide excel de butona sağ clickle ve köprü düzenle de ve bağlantıyı kaldırı seç ayrıca eğer yazdıracağın bir sayfadaysa sağ clickle özelliklerden nesneyi yazdır kutusu işaretli ise kaldır ve sonra sağ clickle makro ata ve sana örnek vrdiğim makro 3 veya yeni makro atacaksan aynı örnek kodu copy paste yap fakat makro 3 yazan yerde 3 ü 4 5 6 yapabilirsin ee bu kadar uzun anllattım inşallah anlarsınız kolay gelsin

Sayın harbiyigit,makinemi yeni açtım,kusura bakma teşekkür gecikti,sağol ellerine sağlık.