Kod Yazma Düzenleme Renklendirme,

Excel Vers. ve Dili
2010-2013-2017 Eng.
Merhaba;

Yeni bir soru hazırlama sırasında kullanılan resimdeki alanın benzer bir programı var mıdır_? Kod arşivi oluştururken PHP, C++, CSS .... gibi renklendirme işlemi yapabileceğim kodları düzenleyebileceğim bir program.

Örnek;

PHP:
Private Sub Worksheet_Activate()
Do
    DoEvents
    [a1] = Format(Now, "hh:mm:ss")
Loop
End Sub

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-09-2027
Merhaba @MrExcelMr,

Sorunu tam anladım mı bilemiyorum. Forumda konu eklerken Dil seçimi kutusunda hangisini seçersem yazacağım kodları renklendirebilirim diyorsunuz sanırım? Örnekte Rich kullanılmıştır, bakınız.

İyi çalışmalar.

Örnek:
Rich (BB code):
Rich yani Zengin metin dilini seçebilirsiniz.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Benim anladığım; söz konusu style'ların kullanıldığı bir Notepad gibi bir editör isteniyor..... Var mı, bilemiyorum....

Bu işi aşağıdaki linkte yer alan araçlarla Browser'da görüntülemek için hallediyorlar, sanırım...

.

Son düzenleme:

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Eğer @Haluk Bey'in belirttiği gibi istemde bulunuyorsanız ve forumdaki kod ekleme alanı işinize yarıyor ise; konu açar gibi yapıp ön izleme yaptıktan sonra renklenen kodları WORD yada zengin metin içerikli başka bir programa kopyala yapıştır yöntemiyle renkli olarak alabilirsiniz.

Aşağıdaki kod editörleri dosya uzantınıza bağlı olarak (*ilgili eklentiler yüklü ise) kodları renklendirir fakat renkli olarak farklı bir yere doğrudan kaydetmeniz mümkün olmayabilir.

İyi çalışmalar.

SublimeText
Visual Studio Code
Notepad++
Code Sandbox (online editor)*

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010-2013-2017 Eng.
tamda @Haluk Beyin belirtiği şekilde bir editör arıyordum. @netzone Bey şu anda belirtiğiniz şekilde sayfaya konu açıyor gibi işlem yapıp önizleme yaparak renkli şekilde kodları kopyalıyorum. Acaba dedim. bu tarz bir program olabilir diye konu açtım. İlginiz için teşekkürler.

ÆSir

Dora
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2015 TR
20-05-2025
NotePad++ işinizi görecektir sanırım.