Soru Klasör ve Alt Klasörlerdeki Klasör ve Dosyaları Bulup Listboxta Açma

TURKOLOG

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-10-2026
Herkese Merhaba
2 Ayrı arama metodu yapmaya çalıştım ama sorun oldu

1. Aşama :Belirledigim konumdaki Dosyayı ve alt dosyalarını Listboxt1 de bulmak istiyorum Listboxta tıkladığım klasörün açılması gerekiyor

2. Aşama :Belirledigim konumdaki klasör ve alt klasörlerindeki Dosyalari Listboxt2 de bulmak istiyorum Listboxta tıkladığım dosyanın hangi uzantı türünde ise o türde açılması gerekiyor

Şartlar:
Ekli listede belirtiğim dosyada Açılmasını istediğim dosya ve klasörler için bir sabit yol zorunlu ve bu zorunlu yol textbox1e giriliyor . Her kaydet değidinde SABİTLER sayfasının B5 yoluna kaydedilecek şekilde de güncellenecek .

İsteğe bağlı 5 yolda yine SABİTLER sayfasının B6-10 aralığına kaydedilecek ama isteğe bağlı dosya ve klasör arama yolunun tamamının dolu olması şart değil bazıları dolu olabilir hiç biri dolu olmayabilir hepsi dolu olabilir

Klasör için mi Dosya için mi yoksa hem klasör hem dosya için mi arama yapılacağı seçildikten sonra

Listele denince tercih neyse ona göre Listbox 1 ve ya 2 ye veya Listbox1-2 ye veri gelecek klasörse tıklayınca klasör açılacak dosya ise tıklayıca dosya türü ne ise o türden açılacak

Comcobox3 ve Combobox2 den de açılır menu şeklinde yol bulunabilecek boylece anlık konum seçme yolu ile de dosya klasör bulunabilmeli

Textbox8 ve9 ile de Listbox1 ve 2 deki veri fazla olursa süzmeyi hedefliyorum ama işin içinden çıkamadım yardım ederseniz çok sevinirim.
Dosya Yolu

Ekli dosyalar

TURKOLOG

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-10-2026
Ekli dosyayı görüntüle 216127Sayın @halit3 Hocam verdiğiniz link benim istediğimi karşılamıyor. En basit şekilde yazıyorum ilgilenirseniz çok sevinirim.
sol tarafta arama yapılacak yollar var .
Checkboxlardaki tercihlere göre listele diyince
mavi Listboxta bu yollara göre alt klasörler dahil klasörleri bulcak ve tıklayınca açacak
Pembe listboxta bu yollara göre alt klasörler dahil dosyaları bulup acaçak
Adsız2.png