Klasör Oluşturma ve Klasörlere Dosya Kopyalama

Excel Vers. ve Dili
365 - TR
Merhabalar,

Büyük bir veri ile çalışıyorum ve bir makroya ihtiyacım var. Ürün görselleri çok fazla ve kodlarla klasörler şeklinde ayrılıp yerleştirilmesi gerekiyor.
Hücreye girilen değerin isminde klasör oluşturmak için araştırarak bir VBA makrosu buldum ancak tam olarak işimi görmedi.

Şöyle bir şeye ihtiyacım var;

Örneğin ürünün ana kodu - 1234567
Varyasyon kodları - 1234567-1, 1234567-2 diye devam ediyorlar.

A2 hücresinde görsellerin bulunduğu ana kaynak klasör yolu olacak.
B2 hücresinde oluşturulacak yeni klasörlerin barındırılacağı hedef klasör yolu olacak.
C2 hücresinden itibaren de klasörlerin açılması gereken varyasyon kodlu isimleri alt alta yazacak (bu 1000 klasöre kadar da gidebiliyor)

A2 hücresindeki klasör yolunda bulunan dosyaları, B2 Hücresindeki hedef yolda barındırılan ve C sütununda sıralanan isimlerde açtığı klasörlerin hepsinin içine kopyalayacak.

Yardımlarınız şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-10-2028
Merhaba.
Ekli dosya işinize yarar sanırım?
Kullanmadan önce ilgili klasörün yedeğini almayı, ayrıca ilgili klasör yollarını ve dosyaların türünü excelde belirtmeyi unutmayın.

Ekli dosyalar

BaY_KaPTaN

Kürşat
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-10-2028
Merhaba.
Ekli dosya işinize yarar sanırım?
Kullanmadan önce ilgili klasörün yedeğini almayı, ayrıca ilgili klasör yollarını ve dosyaların türünü excelde belirtmeyi unutmayın.
Belirtmeyi unuttum,
100 adet işleme göre ayarlanmıştır.
100 adetten sonra yeniden çalıştırırsanız yine 100 adeti yapacaktır.
Bitene kadar yapabilirsiniz.
100 adet olma sebebi aşırı çok işlemde kasma, donma, veri kaybı yaşama gibi durumlar olabileceğinden dolayıdır.