Klasör içerisindeki dosyalara şarta göre veri aktarımı

Barfly

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2026 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-02-2026
Herkese merhaba,

Sınava giren öğrencilerin kazanımlarının takip edildiği bir Excel dosyam var. Bu dosyada her sınavın bilgilerini ve bu sınava giren öğrencilerin kazanımlarını ayrı ayrı belirleyip doğru, yanlış ve boş olarak tespit edilen değerlerini her öğrencinin isminin altında işliyorum.

Yapmak istediğim şey ise bu sınava girmiş ve adı geçen her öğrenci için örneğin D:\Kazanımlar\2023-2024\8. Sınıf\ klasörünün altına bu öğrencinin adıyla otomatik bir excel dosyası oluşturmak (daha önce oluştu ise pas geçmek) ve bu excel dosyası içerisine Sayfa1 sekmesine öğrencinin kazanımlarını ve diğer bilgileri getirebilmek. Verileri taşıdıktan sonra girilen bilgileri temizlemek şablonu ilk hale getirmek.

2. bir sınavın verisi girildiğinde aynı öğrenci tekrar girmiş ise kendi adıyla oluşmuş olan Excel dosyasında devam eden ilk boş satıra bu verilerin gelmesini sağlamak istiyorum.

Bu çalışma ile öğrenci bazında kazanım değerlendirmeleri ve raporlama yapma imkanı bulacağım. Konuyla ilgili bir süredir araştırma ve okuma yapıyorum ama maalesef istediğime yakın bir şey bulamadım. Ekte hem doldurduğum şablonu hem de Arda isimli bir öğrenci için oluşmasını istediğim örnek bir Excel dosyasını ekledim.

Forumda yardımcı olabilecekler varsa çok sevinirim. Alternatif çözüm önerilerinizi duymaktan da memnuniyet duyarım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar