Kapalı Dosyaya Yapıştır

Arkadaşlar gece gece aklıma bir şey geldi. Kapalı durumdaki bazı excel dosyalarının istediğimiz sayfalasına, açık durumdaki belgedeki kopyaladığımız verileri yapıştırabilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Evet.
ancak kapalı dosya kod ile açılıp veri yazılacak ve sonra kapatılacak şekilde olabilir

Yani kapalı dosyayı açmadan olmaz mı diyorsunuz?
Yani illaki kod sayesinde açılıp, kopyalanıp ve sonra kod tarafından kapatılacak. Aynen böyle mi?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ekte eklediğim klasörü C sürücüsüne yerleştirin. Daha sonra "Nakit Liste" isimli dosyayı açıp butona tıklayın. Sayfada görünen veriler "İcmal" isimli dosyaya aktarılacak ve daha sonra ilgili sayfadan silinecektir. Umarım işinize yarar.

Gerçekten hoş bir çalışma elinize sağlık. İki sorum olacak hedef dosya bir den fazla ise koda bu durumun yansıması nasıl olur? Bir de İcmal dosyasına A2'den başlayarak sıralı olarak gidiyor ham olarak atmak için "Application.CutCopyMode = False" burdan sonrasını silmek doğru olur mu?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Hedef dosya birden fazla ise dosya açılışlarını döngüye alıp işlemi yapabiliriz. Ayrıca aktarım işlemi yapılırken zaten veriler ham haliyle aktarılıyor. Bahsettiğiniz durum aktarılan kayıtlara sıra nosu vermek için kullanılmış kodlardır. Bu çalışmayı size fikir vermesi açısından eklemiştim.

Eğer örnek dosyanızı ekleyip üzerinde gerekli açıklamaları yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Sizin verdiğiniz örnekten gidelim mümkünse. Aktarılan veriler gibi belli hücrelere atamalara ok. Fakat mümkünse sıra no'su falan vermesin. Yani onunla ilkili kodlar olmasın. Bir de şunu sormak istiyorum; yazılacak kapalı dosyalara, ilerde bir dosyada eklenecek. Bununla ilgili eklemeyi de koda nasıl yansıyacağını belirtirseniz çok memnun olurum.
Not : Ekteki dosyalara 2 dosya kendim ekledim. Yani icmal + 2

Lütfen cevapppp verin, nolur? PLEASEEEEE:::::::