isviçre frangını euroya dönüştürmek

Excel Vers. ve Dili
2003
benm sorunum şu,sütun Cde belli mallara ait isviçre frangına ait fiyatlar bulunmakta,ben yan tarafına şu anki kurdan yani 1 isviçre frangı kaç euro ediyosa,o kurdan tüm fiyatların yanda euro olarak görünmesini istiyorum,E sütununa ilk olarak hangi kodu yazacağımı bilemiyorum,eğer yardım eden biri çıkarsa gerçekten çok sevinirim,şimdiden teşekkür ederim herkese..

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar yardım edicek biri yok mu :frown: gerçekten zor durumdayım şu anda..

Excel Vers. ve Dili
2003
en azından kodları verseniz devamını ben yapmaya çalışsam arkadaşlar..

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkür ederim fakat bu program ile kodları nasıl gerçekleştireceğimi bulamadm.. :/ sadece o kurun fiyatı yazılı fakat excelde bunun karşılığı olucak şekilde kendiliğinden tüm fiyatlar nasıl değişecek?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın espiyonajl,

Elinize sağlık, ben de faydalandım, bu vesile ile teşekkür etmek istiyorum,

Saygılarımla.
Sayın 1Al2Ver,

Ben teşekkür ederim. Saygılarımla..

teşekkür ederim fakat bu program ile kodları nasıl gerçekleştireceğimi bulamadm.. :/ sadece o kurun fiyatı yazılı fakat excelde bunun karşılığı olucak şekilde kendiliğinden tüm fiyatlar nasıl değişecek?
En azından kod verin devamını ben yaparım dediğiniz için link vermiştim, tam olarak ne yapmak istediğinizi bu şekilde anlamak çok zor küçük bir örnek dosya ekleyerek dosya üzerinde açıklama yaparmısınız..

.

Excel Vers. ve Dili
2003
örneğin bu dosyada tek bi parça bulunmakta,bunun gibi binlerce parçöa var altalta,bunda ayarlanmış bişey yok tabi ben örenk olarak yazdım,bunun E sütununa euro karşılıkları gerkeli parçaların,ama E sütununun en üst kısmına 1 frangın kaç euro ettiği yazılmalı galiba,daha sonra F sütununaysa bu değerin %30 indirimli hali gene euro olarak gerekli,açıkçası daha önce hiç kullanmadm exceli fakat bugün bu işi yapmam gerketiğinden baya araştırdım ve kodların gerkeli olduğunu farkettim buraya yazmayı düşündüm,sağolun şimdiden..

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Yukarı kurunu siz mi belirleyecekseniz yoksa anlık kur takibimi yapılacak?

.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Örnek dosyayı incelermisiniz..

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
bi yere kadar geldim,fakat bu kodları hücreyi biçimlendir dedikten sonra,isteğe uyarlanmıştaki kısma kopyalıyoruz di mi? çünkü sayı biçimleri kabul edilmiyo gibisinden bi hata veriyo da :/

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
bi yere kadar geldim,fakat bu kodları hücreyi biçimlendir dedikten sonra,isteğe uyarlanmıştaki kısma kopyalıyoruz di mi? çünkü sayı biçimleri kabul edilmiyo gibisinden bi hata veriyo da :/
Ben o şekile bir uygulama yapmamıştım, sadece sarı hücreleri alt hücrelere kopyalamanız yeterli olacaktır. Hücre biçimlendirmeyle ilgili bir işlem yapmadım. Hatalı dosyanızı eklerseniz bakabilirim..

.

Excel Vers. ve Dili
2003
kodları oralara kopyalıyorum ama kabul etmiyor,dönüşmüyo sizinkindeki gibi,sadece ilk bölümü gönderdim size :/

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
kodları oralara kopyalıyorum ama kabul etmiyor,dönüşmüyo sizinkindeki gibi,sadece ilk bölümü gönderdim size :/
Lütfen benim eklediğim dosyayı dikkatli inceleyiniz..E1 hücresinde bir formül vardır, onun dışında. Formüller E2 ve F2 hücresinden yazılarak alt satırlara kopyalanmaktadır..

.

Excel Vers. ve Dili
2003
evet,şimdi dediğiniz oldu teşekkür ederim,yalnız şöyle bişey var,şimdi benm baştaki frank olan miktar yanda euroya dönüştü değil mi? çünkü daha farklı bi değer diye düşünüyodum ben ama türk lirası filan girmedi değil mi işin içine direk franktan euroya dönüştü miktarlar?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
evet,şimdi dediğiniz oldu teşekkür ederim,yalnız şöyle bişey var,şimdi benm baştaki frank olan miktar yanda euroya dönüştü değil mi? çünkü daha farklı bi değer diye düşünüyodum ben ama türk lirası filan girmedi değil mi işin içine direk franktan euroya dönüştü miktarlar?
E sütununda Euro'ya dönüştü ve F sütununda Euro'ya göre %30 alındı..

.

Excel Vers. ve Dili
2003
tamam o halde,çok çok çok teşekkür ederim,biraz panik haldeyim farkındayım ama gerçekten saatlerdir hiç bilmediğim bişeyle uğraşıyo olmaktan olsa gerek..son bişey daha sormak istiyorum,son ama bu gerçekten :) normalde araştırdğımda 1 frangın 0,67 euro oldğu yazıyo,fakat biz o fiyat üzerinden almadık sanırım 1,85 üzerinden mi aldık ?

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
tamam o halde,çok çok çok teşekkür ederim,biraz panik haldeyim farkındayım ama gerçekten saatlerdir hiç bilmediğim bişeyle uğraşıyo olmaktan olsa gerek..son bişey daha sormak istiyorum,son ama bu gerçekten :) normalde araştırdğımda 1 frangın 0,67 euro oldğu yazıyo,fakat biz o fiyat üzerinden almadık sanırım 1,85 üzerinden mi aldık ?
Euro ve Frank kurlarını ben tahmini yazmıştım, H1 ve K1 hücrelerinde bu değerleri değiştirebilirsiniz.

.