INSERT INTO

INSERT INTO sorgu tarzını hiç bilmiyorum. Helplerden baktığım kadarı ile aşağıdaki sorguyu yazdım. Ancak çalışmıyor.. Yardım lütfen....:(

INSERT INTO CigSütToplama ( MüstahsilNo, İşlemTarihi, SabahAlınanMiktar, AkşamAlınanMiktar, BirimFiyat, Tutar, HareketTürü, Cinsi )
SELECT DISTINCT Müstahsiller.MüstahsilAdı AS MüstahsilNo, '01.03.2069' AS İşlemTarihi, 0 AS SabahAlınanMiktar, 0 AS AkşamAlınanMiktar, 0 AS BirimFiyat, 0 AS Tutar, 'Borç' AS HareketTürü, 'Çiğ Süt' AS Cinsi
FROM Müstahsiller
WHERE (((Müstahsiller.Müstahsilİptali)=No));

biraz zor oldu galiba ancak ben sorunu buldum ve çözdüm. Ne yazık ki bir uzmanlık sorum daha olacak...bir tablonun içine otomatik değerler atarak bir nevi kullanıcının içlerinin doldurulması için yeni satırlar ekliyorum kayıt ekleme sorgusu ile. örneği de yukarıda. Ã?rneğin İşlemTarihi değerine otomatik '01.03.2069' değerini girdirdiim örnek olarak.. Ancak bu değeri kullanıcıya form yardımı ile bir textbox vb...dan girdirerek kayıt atmak istiyorum....? select satırına [tarih giriniz ] as işlemtarihi dediysem de normal seçim sorgusu olrak çalışmasına karşın ekleme sorgusunda hata veriyor.. :kafa:

Lütfen yardım edin. biraz derin konular ancak özellikle moderatörler için çok zor olduğunu sanmıyorum...
İlgi alakalarınız için şimdiden teşekkürler....

örneğini gönder buraya daha kolay yardımcı oluruz arkadaşım ne anlatmak istediğini anlamaış değilim

sayın ahmet114;

OtoSatırEkleme sorgusunda benim starndart olarak sorgunun içne yazdığım 01.01.2003 tarih değerini istediğim tablonun gerekli kolonuna yazıyor.
Ancak ben form vb... yardımı ile tarih değerini kullanıcı girsin istiyorum...
bunun için deneme isimli sorguyu yazdım ancak o da hata veriyor.

Teşekkürler

selam

senin örneğinindeki sorguları iyi incele sanırım bunları sende düşünmüştürsündür..basit bir ayrıntıyı kaçırdın sanırım oda ekleme sorgusu oluşturmuşsun orda hata yapmışsın örnneği incele...

sayın ahmet114;
benim sıkıntım zaten ekleme sorgusu olması gerekiyor. sen iki tablodan belirtilen kriterlere yönelik( ki bu tarih aralığı vs..) veri çekiyorsun sorgu sonucunda...
Oysa ki ben ekleme yapmak istiyorum. Yani default tarih vererek istediğimi yapıyorum zaten. Ancak seninde yaptığın gibi bir pop up tarzı bir şeyle istediğim veriyi içeriye eklemek istiyorum...

forum moderatörlerinden acil yardım bekliyorum....:( bu sorun yüzünden uzun zamandır ilerleyemiyorum. lütfen yardım edin.