İNDİS VE KAÇINCI OLAN FORMÜLÜ ALT SATIRLARA KOPYALAMA

Excel Vers. ve Dili
Microsft Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,

Birden fazla seçeneğe bağlı bir hücre arıyorum ve bununla alakalı aşağıdaki formülü yazdım.

Formülde dizin olduğu için kopyalarken CTRL + SHIFT + ENTER yapmam gerekiyor ama alt satırlara CTRL + V İle kopyalamıyorum. Tek tek tüm satırlara CTRL + SHIFT + ENTER yapmamanın bir yolu var mı ?

=EĞERHATA(İNDİS('[Fiyatlandırma Hk..xlsx]Sayfa1'!A$1:H$13566;KAÇINCI(1;('[Fiyatlandırma Hk..xlsx]Sayfa1'!$A:$A=B32)*('[Fiyatlandırma Hk..xlsx]Sayfa1'!$G:$G=G32);0);5);0)

Excel Vers. ve Dili
Formülü bir alt satıra kopyaladığımda B32 ve G32 Hücreleri sabitleme olmadığı halde B33 ve G33 olarak revize olmuyor.

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba, B32 ve G32 hücreleri formül içinde değişiyor.
Formül hesaplama seçeneklerinde Otomatik seçeneğinin aktif olup olmadığı kontrol eder misiniz?
245580

Ctrl Shift Enter ile dizi formülü haline getirdikten sonra, hücreyi aşağı doğru çekerek çoğaltabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
"Excel bir dizinin bölümünü Değiştiremezsiniz" Uyarısı alıyorum.

AdemCan

Altın Üye
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Örnek dosyanızı paylaşır mısınız?

Excel Vers. ve Dili
Altın üye değilim, Nasıl paylaşabilirim.

Excel Vers. ve Dili
2016
Merhaba,

Birden fazla seçeneğe bağlı bir hücre arıyorum ve bununla alakalı aşağıdaki formülü yazdım.

Formülde dizin olduğu için kopyalarken CTRL + SHIFT + ENTER yapmam gerekiyor ama alt satırlara CTRL + V İle kopyalamıyorum. Tek tek tüm satırlara CTRL + SHIFT + ENTER yapmamanın bir yolu var mı ?

=EĞERHATA(İNDİS('[Fiyatlandırma Hk..xlsx]Sayfa1'!A$1:H$13566;KAÇINCI(1;('[Fiyatlandırma Hk..xlsx]Sayfa1'!$A:$A=B32)*('[Fiyatlandırma Hk..xlsx]Sayfa1'!$G:$G=G32);0);5);0)

Techzapk is a platform that provides free safe technology applications to users. This site offers a wide range of useful and interesting applications, especially in the area of safety and security.
Hello, After creating your formula in a single cell, you don't have to CTRL + SHIFT + ENTER to copy it to all rows. All you have to do is copy the formula as normal and paste it into the rows you want. Doing CTRL + SHIFT + ENTER is only necessary when creating the original formula as it is an array formula. That is, create your formula in a single cell and copy it with CTRL + C and paste with CTRL + V in the rows you want. The formula will automatically be correctly applied to all rows. I hope this explanation is helpful to you. Let me know if you have any other questions. Have a nice day!

Excel Vers. ve Dili
hoa ki
Hello
Hope you don't mind, I just want to introduce a very good game called Hole House, a game loved by many people. If you are interested please click here.Hole House

Son düzenleme: