İki sütunu karşılaştırmak...

Excel Vers. ve Dili
office 2013 Ingilizce
Kolay gelsin arkadaşalr
Ekteki dosyada yer alan örnek için neler yapılabilir ??? Bu arada dosya bıraz yavas acılıyor fazladan macro veya modul de yok neden acaba...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Excel Vers. ve Dili
office 2013 Ingilizce
evren hocam ılgınız ıcın tesekkurler, bıraz daha detaylı acıklamaya calısayım havacılık sektorunde calısan bırıyım, haftanın her gunu bahsettıgım lıste degısmekte (renklı bolgelerının dısına cıkmadan) ve bu lıste ıle ılgılenen dort elemenım var, benm amacım ben ana lısteyı yapayım fakat aynı zamanda ana lısteyı yaptıgımda ılgılı bolgeye aıt ayrı ve sadece o bolgenın seferlerının yapılması. yanı ben ana lısteyı yaptıgımda dıger sheetlerde (mavı sarı kırmızı yeslı) bolgelerının lıstelerı otomatık olarak olusması gereklı bu mumkunmudur acaba. bırde gorulecegı gıbı lısteler sadece seferlerden degıl, sefer nomarası ve saatı de var bunları da saa sırasına gore sıralanması mumkunmu. bıraz karısık ama umarım anlatabılmısımdır.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Benim yaptığım olmadımı?

Excel Vers. ve Dili
office 2013 Ingilizce
affınıza ve uzmanlıgınıza sıgınarak, sadece mavı sheet e mavı bolgeyı, sarıyı sarı sheet e kırmızıyı kırmızıya yesılı de yesıle copy paste yapılmıs gıbı geldı bana...

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
affınıza ve uzmanlıgınıza sıgınarak, sadece mavı sheet e mavı bolgeyı, sarıyı sarı sheet e kırmızıyı kırmızıya yesılı de yesıle copy paste yapılmıs gıbı geldı bana...
Evet , bağ yapıştır yaptım.
Ana sayfada o bölgede olacak değişiklikler otomatikman ilgili sayfadada değişecektir.
Yani ilgili sayfaya aktarılmış olacaktır.:cool: