İki Soru

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 ingilizce
Merhaba arkadaşlar

İki sorum olacak.

Elimde bir envanter listesi var. Her ürünün kod numarası fiyatı miktarı gibi bilgiler bulunan bir liste. Her hangi bir ürünün kod numarasını aynı sayfada a sutununa girdiğim zaman o satırdaki b ve c sütunlarında ürünün adı ve fiyatı bilgilerinin otomatik olarak çıkmasını istiyorum.

ikincisi, fatura, sipariş fişi gibi belgelerin üzerine yazdırma yapmak için dizayn yapmaya çalıştım fakat faturanın veya sipariş fişinin scan edilmiş halini excele yerleştiremedim. dolayısıyla yazdırılacak bilgilerin yerlerini ayarlayamadım.

bu konularda yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Aramıza hoşgeldiniz.

Ben ilk sorunuzu yanıtladım. Ekteki örnek dosyayı incelermisiniz.

İkinci sorunuz için forum içinde fatura olarak arama yaparsanız sanırım sonuca ulaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 ingilizce
Dostum çok teşekkür ediyorum. çok hızlısınız

Excel Vers. ve Dili
office 2007 türkçe
düşeyara mı?

forumda gezerken cevap dosyayı inceledim, elinize sağlık, merak ettiğim şu; kod girince karşısında veriler geliyor, ancak herhangi bir formül gözükmüyor, doğrudan veriler çıkıyor, bunu nasıl yaptığınızı açıklayabilirmisiniz acaba?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. akdeniz33,

ALT+F11 tuşlarına basın. Karşınıza vba kod editörü gelecektir. Sol tarafta dosyaya ait sayfa isimlerini göreceksiniz. İlgili sayfanın ismi üzerinde çift tıklarsanız o sayfaya ait kodları görebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 türkçe
sayın cost_control

öncelikle teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için, merakımı mazur görün; sayfaya ait koda baktım, yani makro mu bu onu anlayamadım, makrolar menüsünden giriyorum hiç makro çıkmıyor, sadece böyle kodlarla formül gibi işlemlerin yapıldığını ilk defa gördüm, hani makrolarda düğme oluyor çalıştırılınca işlem yapıyor , burada ise hücreye bilgi girişine bağlı otomatik bilgi geliyor

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın akdeniz33,

Evet, sayfaya ait kodların bulunduğu yerdeki kodlar MAKRO'dur. Makrolar sadece butonlara yazılmaz. Burada makronun çalışma şekli ise kodun başındaki

Worksheet_Change - Çalışma sayfasında değişiklik olduğunda yap

kısmıdır.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 türkçe
Sayın Sertkaya,

Bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.Bu vesileyle bir şey daha öğrenmiş oldum.Teşekkürler.