iki koşullu arama

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar; ekte yolladığım dosyada excel formülüyle ilğili yaşadığım problemi belirttim yardımcı olursanız sevinirim.

"yapmak istediğim açılım yazan hücrenin yanında sağ yazıyorsa soltarafta kasa makası sağ yazan tablodan boy 700 aralıgına karşılık gelen açıklamayı bu hücreye yazmasını istiyom eğer sol yazarsa kasa makası sol tablosundan alıcak kısaca ben yukarda açılım ve boy verilerini değiştirdikçe aksesuar açıklamasını kendisi gerekli tablodan almasını istiyom.
Bir formul buldum boy değiştikçe açıklamayı buluyor ama açılım yönü işin içine girince bunu yapamadım. "

Ekli dosyalar

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Kod:
=EĞER(H5="SAĞ";ARA(H7;A9:B12;C9:C12);ARA(H7;A17:B20;C17:C20))
yazabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
çok çok teşekkür ederim

Ali hocam çok teşekkür ederim bu kadar basitmiş demek bende komplike formül içinde dönüp duruyodum bilmeyince olmuyo tabi tekrar tekrar teşekkür ederim

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Rica ederim arkadaşlar.İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - İngilizce
Bende alternatif formüllerle oluşturdum örnek tablo ektedir.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003-2007 / türkçe
Bende aslında buna benzer bir konuda yardım istiyorum! mesela bir arama ekranı yapayım verilerin olduğu çalışma kitabında ve gerekirse ada göre ya da tarihe göre ya da miktara göre opsiyonel bir şekilde çalışsın .Sihirbaz işimi görmedi o sadece 3 başlıkla yapıyor ve tek şekilde arıyor buluyor nasıl yapacam?

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - İngilizce
Bende aslında buna benzer bir konuda yardım istiyorum! mesela bir arama ekranı yapayım verilerin olduğu çalışma kitabında ve gerekirse ada göre ya da tarihe göre ya da miktara göre opsiyonel bir şekilde çalışsın .Sihirbaz işimi görmedi o sadece 3 başlıkla yapıyor ve tek şekilde arıyor buluyor nasıl yapacam?
Örnek dosyanızla birlikte yeni bir başlık açarsanız mutlaka yardımcı olacak birileri çıkacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2003-2007 / türkçe
sağolun denerim