iki farklı sütun verisine gore yeni sayfada toplam göster

Merhabalar ,

iki veya daha fazla sütün içerigine göre toplam veriyi yeni sayfada gösteren bir makro yada formül varmıdır?
Ã?rneğin;
A sutununda ghakann01,gleventn02,...yaklaşık 5000 adet farklı değer
b sütünunda copm1,copm2,copm3....copm8 (b sütunundaki değerler birden fazla a sütunu için kullanılabilmektedir.)
c sütünu a sütunundaki veriler için verilmiş sayısal değerler(65,75,300,...)

başka bir sayfada a sütünundaki ghakann01'lerin hangi copm unıtlerde kaçar adet olduğunu gösteren ve c sütunundaki verilerin neler olduğunu gösteren bir makro veya formül bulabilirmiyiz...

A B C
ghakann01 copm1 65
glevenn02 copm2 300
ghakann01 copm7 250

Teşekkürler....

İlgine teşekkür ederim.O problemle ilgili olarak topla.çarp fonksiyonunu kullanarak çözdüm.Fakat şimdide İki sayfa arsında verilere göre sayfa1 deki G sütunuda ve j sütununda ki bilgilere göre arama yaptırarak eğer sonuç dogu ise sayfa birdeki ilgili satırın a sütünundaki veriyi sayfa2 deki bir sütuna aktarmak istiyorum.Ve Sayfa birde doğru değerlerden bir kaç tane var onedenle sayfa birdeki ilgili sütunların tamamında arama yaptırarak tüm dogru sonuçları yanyana yazdırmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
iş-2003 türkçe
levent bey merhaba,
çalışmanız ile ilgili örnek bir dosya gönderebilirmisiniz lütfen

Ekteki dosyada yapmak istediğim işle ilgili olarak bir örnek dosya var incelerseniz sevinirim...

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
benzer kayıtların solundaki değerleri birleştirmek

Slm.
fazla üzeride düşünmedim ama formüller kısaltılabilir yada birleştirilebilir.

:hihoho: İlginize çok teşekkür ederim verdiğiniz formullerle problem çözüldü.Teşekkür ederim.... :mutlu:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 ingilizce
merhaba,
örnek dosyayı göremiyorum. bu tarz bir çözüme ihtiyacım var.

teşekkürler