İki değer arasındaki bilgiyi farklı bir sütuna yazdırma.

Excel Vers. ve Dili
excell
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
26-05-2022

Merhabalar elimdeki bir excell dosyasında var olan bir stündaki veri içinde gecen iki işaret arsındaki metini farklı bir sütuna çekmek istiyorum bunu ile ilgili bir iki arastırma yaptım fakat sürekli hata alıyorum.

ÖRNEK TABLO :

LİSTE

YAZILACAK LİSTE

AYLA ÇOLAK - Sürücü, VELİ ULUÇAY - Yardımcı Sağlık Personeli, CEMAL DEMİRLEK - Ekip Sorumlusu

ŞEYDA ÖZERLİ - Yardımcı Sağlık Personeli, ÜNAL ASLAN - Sürücü, ADEM SORGU - Ekip Sorumlusu

BÜŞRA GÜRBÜZ - Yardımcı Sağlık Personeli, CEVAT LEVENT - Sürücü, BUĞRA TEKİNEL - Ekip Sorumlusu

Yukarıdaki örnek tablomda LİSTE srünündaki verilerden sadece sürücü isimini yandaki yazılacak listeye cektirtmek istiyorum tablo bu sekilde devam etmekte bir databaseden export ederek alıyoruz ve binlerce fakat her satırda bir tane yazmakta yazım sitili aynı sekildeüstteki gibi fakat kimi zaman basta kimi zaman ortada kimi zaman sonda yer alkmakta.

Sadece "- Sürücü" ifadesinden önceki isim soy ismi yandaki satıra yazacak koda ihtiyacım var.
örnek olarak =PARÇAAL(A2;BUL(",";A2)+1;BUL(",";A2;BUL("Sürücü";A2)+1)-BUL(",";A2)-1)
bu formulu kullandım ama her zaman almıyor cogunda hata veriyor.

Örnek dosyayıda ekliyorum arkadaşlar acil yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Lütfen Acil Yardım. İki değer arasındaki bilgiyi farklı bir sütuna yazdırma. Lütfen acil yardım
Merhaba,
Konu başlığınızı, konunuzu özetleyecek şekilde ve forumkurallarına uygun şekilde değiştirin.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Muhtemelen konuyu açtıktan sonra belli bir süre geçtiği için mesaj başlığında veya içeriğinde düzenleme yapamazsınız. Moderatör arkadaşlar ilgilenecektir....

Sorunuzla ilgili olarak ise; "RegExp" ile bir çözüm ekli dosyadadır....

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excell
26-05-2022
Muhtemelen konuyu açtıktan sonra belli bir süre geçtiği için mesaj başlığında veya içeriğinde düzenleme yapamazsınız. Moderatör arkadaşlar ilgilenecektir....

Sorunuzla ilgili olarak ise; "RegExp" ile bir çözüm ekli dosyadadır....

.
Herşey için teşekkür ederim bir gerçekten büyük bir sorundan kurtardınız beni

konuyuda düzgün bir şekilde yeniden olusturdum orayada ekliyorum cevabınız için ve yardımınız için teşekkür ederim

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Özel mesajda belirttiğiniz hususlar doğrultusunda, 4 No'lu mesaj ekindeki dosya güncellenmiştir....

.

Excel Vers. ve Dili
excell
26-05-2022
Çok teşekkür ederim hocam ellerinize emeğinize sağlık