İçinden çıkmadım...(Makrp)

Excel Vers. ve Dili
vb
Arkadaşlar Merhaba!

Selection.InlineShapes.AddPicture("c:\1.bmp").Height = 150

kodu ile resmi makro ile word de sayfaya ekliyorum.anca bu kodda sedece ya yüksekliği yada genişilği ayarlayabiliyorum.Yani yükseklik olunca genişil olmuyor.Genişlik olunca yükseklik olmuyor.

Selection.InlineShapes.AddPicture("c:\1.bmp").Height = 150
Selection.InlineShapes.AddPicture("c:\1.bmp").Width = 150

yapıncada iki aynı resmi iki defa değişik genişilik ve uzunluk ölçülerinde ekliyor.

Acaba Height = 150 ve Width = 150 özelliklerinde olan bir resmi nasıl sayfaya eklerim !

Teşekkürler!

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
vb
Arkadaşalr bu cevabı yanlışlıkla açtım . kusura bakmayın..soru aynen geçerlidir!

Son düzenleme:

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
.AddPicture(FileName, LinkToFile, SaveWithDocument, Left, Top, Width, Height)

Excel Yardımda yazım formatı bu wordde aşağıdaki gibi deneyin.

.AddPicture("c:\1.bmp",,,,,150,150)
şeklinde deneyin.

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Excel Vers. ve Dili
vb
Fark Tablo özellikleri

Sorularınız hep aynı konuyla ilgili.

Bu soruya daha önce de cevap vermiştim... şimdi farkı nedir ?

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=33039
Öncelikle ilginize teşekkür ederimm.Benimle ilgilendiniz.Yanlız cevap verdikten donra ize ben bir sual de daha bulunmuştum.Onu gözden kaçırdınız herhalde.Benim derdim şu ; sayfaya 3 tane yanyana olacak şekilde tablo olacak (bu tabloların boyutlarını ben ayarlamak istiyorum) ve bu tablolara otomatik olarak resimleri atma.Resimler tablo boyutlarında otomatik olarak sığacak!Bunu makro ile nasıl yaparım!

Teşekkürler!

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Tablodaki hücrelerin genişlik/yükseklik ve resimlerin genişlik/yükseklik oranı aynı olmak zorunda. Aksi takdirde, resimlerde deformasyon olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
vb
Tablodaki hücrelerin genişlik/yükseklik ve resimlerin genişlik/yükseklik oranı aynı olmak zorunda. Aksi takdirde, resimlerde deformasyon olacaktır.
Deformasyon olması o kadar önemli değil! Tabi deformasyondan kasıt resimlerin görünümü ile ilgili ise!Resimlerin kalite ve çözünürlüğü yüksek.Eğer genişlik ve yükseklik otomatik olarak aynı ölçülerde azalır veya çoğalır ise problem olmaz herhalde!

Önceki cevabımda ki soruna Kod'sal bir işlem yapabilirmiyiz!

Teşekkürler!

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Arkadaşım;

Deformasyondan kastım tabiiki resimlerin uzaması, basılması veya çekiştirilmesi gibi deformasyondan bahsediyorum.

Tablodaki hücrelerin örneğin yükseklik/genişlik = 1,5 ise senin resmin boyutları da 75X 50 veya 150X 100 gibi aynı orana sahip olmalıdır.

Excel Vers. ve Dili
vb
Word

Haluk bey ;

İlginiz için tekrar teşekkür ederim yanlız benim hücre ile filan işim yok.Ben bu makroyu Word'de yapmak istiyorum!

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Arkadaşım,

Resimleri MS Word dokümanına eklediğin tablonun hücrelerine yerleştirmiyor musun ?

Excel Vers. ve Dili
vb
Arkadaşım,

Resimleri MS Word dokümanına eklediğin tablonun hücrelerine yerleştirmiyor musun ?
Evet haklısınız , Özür dilerim !

Makro ile nasıl tabloloarı yanyana kaydedebiliriz.Kaydediyorum ama boyutlarını ayarlarken mecbur makro durduyorum.Tanloyu istediğim boyutlarda ayarlayıp kaydediyorum ama tekrar kayıta devam edip makroyu sonlandırdığımda , makroyu çalıştırdığımda boyut bolzuluyor!Makro ile tabloyu nasıl boyutlandırabiliriz?

Çözümü varmı?

Excel Vers. ve Dili
vb
Ne oldu abi?
Cevap yokmu?