İçimdeki ses / Satır Güncelleme nasıl yapılır

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
.......Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

K. ATATÜRK 20 Ekim 1927

Bu vatanı, Dumlupınarda, Sakaryada, Çanakkalede ve bu vatanın her karış toprağında yüzbinleri dize getirmiş bir milletin evlatları olarak akan kanlarımızla sel oluruz, o sel, kaçacağın son delikte seni bulacak ve boğacak. Bundan hiç şüphen olmasın.
Kimsenin de şüphe olmasınki şehitlerin kanı yerde kalmayacak.

Bu milletin tarihini bilmeyen bu milletin gücünü görmemiş soysuz kansızlara duyrulur. Yakında tepenizdeyiz.

Şanlı Şehitlerimizin ruhu şad alnı pak,
onlar bu vatan için öldüler....

Değerli forum üyeleri bu içimdekileri anlatmama bu satırlar yetmez.

Benim ekte gönderdiğim dosyada, açılan form üzerindeki, "Satır Güncelle" butonu ile "Bul" butonu ile bulduğum satıra ait bilgileri değiştirip aynı satıra değişikliği kaydetmek. Bunuı nsaıl kodlayabiliriz?

Teşekkürler ,

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
Dosyanız ektedir. İnşallah işinizi görür. kolay gelsin size

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Sayın A Self Lion

Merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için.

Bazı problemlerle karşılaştım, bunu paylaşmak istedim sizinle.

1. Aşağıda bir no kısmı var bu ne için?
2. Değiştirmek istediğim veriye ait satırın bilgilerini forma çağırdığımda başlık satırı formdaki textbox ve comboboxlara atanıyor.
3. Amacımız bulduğumuz firmaya ait verileri düzeltip bulunduğu satırın yerini koruyarak kaydı üzerine yapmaktı. Bu olmadı sanırım.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
sormuş olduğunuz textbox25 güncelleştirme yapabilmem için s_noları referans almam içindir. şimdi visible değerini false yaptım artık formuzu çalıştırdığınız zaman görünmeyecektir. ve değişiklik işlemini yapıp güncellemeden sonra aktif kayıtta kalıyor artık.

Başka bir sorununuz olursa yazınız. kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
A self Lion,

Merhaba,

Elinize sağlık, zamanınızı aldım. Çok teşekkürler, saolun. İşiniz rast gitsin hep.

Bir de LisView uygulamam var. Amacım bulunan ya da aktarılan verilerin burada gösterilmesi idi. Ama bunu eski çalışmamdan buraya kopyaladığımdan parametereler farklı. Bu konuda sizden yardım isteyeceğim.

İyi çalışmalar

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Sayın A Self Lion,

Birşey dikkatimi çekti ben atladım sanırım.
Numaralandırmam deaktif olmuş.
Her satır eklendiğinde 1. kolondaki numaralar otomatik artş göstermesi şart şuan sanırım çalışmıyor. Bunu aktive edebilir misin?

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Dosyanızın son halini ekte gönderiyorum inşallah istediğiniz gibi olmuştur. Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Sayın A Self Lion
Selam

Numaralandırma kısmı çalışmıyor bu konuda ne yapabiliriz?
Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Çalışıyor otomatik yaptım onu ben formdan bilgileri girip satışa bastığınız zaman hem numara veriyor hende bilgileri kaydediyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Merhaba,
anlıyorum ama yeni veri butonuna bastığınızda da veriler ilgili yeni boş satıra atanmakta. Ben de bu atamanın karşılığı olan numara artışı gerçekleşmemekte.
Bu fonksiyon sadece satış değil, teklif ve takip edilenlerde de aynı mantıkta çalışmalı

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Tamam işte ben satış butonunu gerekli ilavelei yaptım diğerleride aynı mantıkla çalışır. Diğer çalışmalarınız için daha iyi sonuçlar alabilmeniz için bu butonu ve satır güncelle buton kodlarını incelerseniz ve anlamaya çalışırsanız sizin için daha iyi olacağı kanatindeyim.
Sormuş olduğunuz sorunun cevabı bu botonların click olaynda zaten var.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Merhaba,
Günaydın

Tekrar inceledim çalışmamızı, ancak bul butonu ile bulduğum bir verinin satırı içindeki bir değeri değiştirdiğimde mesela şehir bilgisi olmayana bu veriyi form üzerindeki ilgili ComboBoxdan girip Güncelle butonuna bastığımda, güncelenecek bir veri yok kaydı ile karşılaştım. Halbuki eklediğim şehir bilgisi vardı. Burada bir şeyler var yürümeyen ama bulamadım açıkçası?

Dilerseniz birkez daha hücre hücre bunu deneyelim. Görülecek ki bazı hücre değişiklikleri olsa da bu mesajın çıktığını ancak bazen de işlemin gerçekleştiğini göreceksiniz.
Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Bul butonu komutlarını inceleyerek ordaki if kontrolleri vardır onları değiştererek o mesajın gelmesini engelleyebilir veya kendi kriterinize uygun bir şekilde değiştirebilirsiniz.