Hücreye Yazılmış verileri altalta görüntüleme

merhabalar

hücre içine yazılmış verileri ayrı bir sutuna alt alta yazdırmamız mümkün mü?
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Bunlar acaba ödev yada sınav sorusu mu? Aynı soru dünde sorulmuştu. Forum içinde arama yaparsanız bulursunuz. (Biraz zahmetli olacak ama....)

Kusura bakmayın

sayın kombo
kusura bakmayın. soru aynı bile olsa zaman zaman başlık veya soru sekli farklı olabiliyor ve bazen gerçekten aradığınız seyde zorlanıyorsunuz.
yine de zaman ayırıp yazdığınız için teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kelimeler arasında virgül, noktalı virgül ve boşluk gibi birbirinden farklı karakterlermi bulunuyor.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunlar acaba ödev yada sınav sorusu mu? Aynı soru dünde sorulmuştu. Forum içinde arama yaparsanız bulursunuz. (Biraz zahmetli olacak ama....)
Sn kombo

Forumu dikkatlice takip etmeye çalıştığım halde verdiğiniz linki bende yeni görüyorum, dolayısıyla Sn omyuga'nın farketmemesi çok doğal.

sayın Leventm

sayın Komboda haklı pek çok kişi aynı soruyu sorabiliyor ancak arama için dogru kelimelerde bazen zorlanabiliyorum. Mesela Macro mu fonksıyon mu olacak?

benim örneğimde bir hücreye yazılmış (alt enter ile) 20 ye yakın isim ve soyad var . ve bunu yazan arkadaş bazen "," bazen ";" kullanmış. bazı virgüllerden sonra boşluk var ancak bazılarında yok. bahsedilen linki inceliyorum, yardımcı olacağına inanıyorum.
yardımlarınız için gerçekten teşekkürler, iyi çalışmalar

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Excel'in "Metni Sütunlara Dönüştür" özelliği ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Fonksiyonla çözüm

Bu sorunun fonksiyonla çözümü üzerine uğraştım ama başaramadım. Alt+Enter ile bir alt satıra geçen kelimeyi (başında "kare" işareti olmadan) nasıl bulabiliriz acaba?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızdaki A9 hücresindeki formülü aşağıdaki ile değiştirin.

=YERİNEKOY(EĞER(VE(L8="";L9="");"";EĞER(EHATALIYSA(KIRP(PARÇAAL($A$1;L8+1;L9-L8-1)));KIRP(PARÇAAL($A$1;L8+1;15));KIRP(PARÇAAL($A$1;L8+1;L9-L8-1))));DAMGA(10);"")

=Damga(10) alt+enter karakterini ifade eder.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn leventm

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.