Hücrenin istenilen yere adresleme

Excel Vers. ve Dili
2003-TR
Arkdaşlar merhaba,

bir hücreyi istediğin rakam kadar istediğin bir hücreye nasıl kaydırabilirz.
Örnek dosya ekte yolladım cvp verirsen sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
minikfener ilk mesajınmış foruma hoşgeldin.
Sorduğun sorunun başlığından anlatmak istediğine kadar anlaşılır hiçbirşey yok doğrusu. Defalara okudum hiçbirşey anlamadım. Öncelikle yapmak isediğini nerde ve ne için kullanacaksın onu bir anlat. Muhtemelen başka açıdan bakmak daha faydalı olur. Aksi takdirde sorunu iyice bir gözden geçir bir daha sor. Ha birde dil kurallarına uymanı tavsiye ederim. Bu seni ayrıcalıklı kılar. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003-TR
Öncelikle eleştirilerin için teşekkürler.Ancak mesajı hızlı yazdığımdan çok anlaşılır olmamış.Zaten modellemeye çalıştığım problem de yazılarak ifade edilmesi güç bir model.Bu nedenle ekteki dosyada anlatmaya gayret ettim ama anlaşılan başarılı olamamışım.

Yapmaya çalıştığım lojistik dağıtım tablosu.Bu tabloda planlanan sipariş satırının formülünde problem yaşadım.Ekli dosyada anlatmamda fayda var kanısındayım.
Teşekürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - İngilizce
Minikfener (bu arada nickname'in çok hoş :)) eğer tedarik süresi çok uzun değilse örneğin 10 gün gibi formülle yapılabilir zor birşey değil. Ben tedarik süresinin 6 günü geçmeyeceğini varsayararak yaptım. Daha uzun tedarik süresi de olabilir dersen iç içe eğer formülü uzatılabilir. Formülü başka yere aktaracaksan aktarırken dikkat et formüller kaymasın. Kendin geliştirmek istersen iç içe eğer formülünü kullanma üzerinde çalış. Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003-TR
Zahir çok teşekkürler.En azından bu problemin iç içe eğer fonksiyonunyla çözülebileceğini anladım.Bu konuyla ilgili tavsiye edeceğin linkler varsa seve seve bu konuda yoğunlaşabilirim.
İlgilendiğiniz için teşekkürler.